Wielbiciele Bandery na polskim Marszu Niepodległości

Opublikowano: 04.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 299

Niewielu wie, że w pochodzie Marszu Niepodległości wyruszy również tak zwany Czarny Blok – ultraradykalna grupa, która otwarcie współpracuje z ukraińskimi nacjonalistami – Swobodą, batalionem Azow czy Prawym Sektorem.

Kim są ludzie, którzy tworzą Czarny Blok? To tak zwani „szturmowcy” — najbardziej radykalna grupa na polskiej prawicowej scenie — związana z Młodzieżą Wszechpolską i Narodowym Odrodzeniem Polski. „Szturmowcy” są tak radykalni, że nawet działacze Ruchu Narodowego to według nich zgnili liberałowie.

To oni dzień przed Marszem Niepodległości chcą zorganizować konferencję „Europa przyszłości, wizja po upadku Zachodu”, na którą usiłowali zaprosić Richarda Spencera, gwiazdora amerykańskiego ruchu alt+right. Jednak polityk ma zakaz wjazdu do strefy Schengen, a jego wizyty wyraźnie nie życzył sobie nawet Witold Waszczykowski. „Szturmowcy” sami określają się również jako „prawdziwi nacjonaliści”, „bezkompromisowi radykałowie”, czy „antysystemowcy”. Wraz z Ukraińcami chcą budować nową paneuropejską wspólnotę „Białych Narodów”. Są też zwolennikami „przeproszenia Ukraińców” za okupację „ich rdzennych terenów” przez II RP.

Aktywistów Czarnego Bloku jest niewielu, ale stanowią sól w oku polskiej prawicy.

Michał Miklaszewski, historyk, jeden z blogerów na platformie Salon24, pisze o nich tak: „ Od wielu lat współpracują otwarcie z neo-banderowskimi organizacjami ukraińskich pseudo-nacjonalistów takich jak Svoboda, Pravy Sektor, pułk Azov itp. Są to organizacje które w swej symbolice i ideologi otwarcie odwołują się do zbrodniczych organizacji nazistowskich jak OUN-UPA, czy SS-Galizien, które w ubiegłym stuleciu mordowały setki tysięcy naszych Rodaków na Kresach Wschodnich, na Wołyniu, i które oficjalnie współpracowały przeciwko Polsce z okupantem najpierw niemieckim, a później sowieckim. Mordercy Polaków są dla współczesnych ‘nacjonalistów’ ukraińskich ‘bohaterami narodowymi’, i wzorami do naśladowania, którym do dziś są tam stawiane pomniki, a ich pamięć jest żywa i czczona”.

Bloger idzie jeszcze dalej — daje wprost wyraz temu, że nie życzy sobie widzieć tej frakcji na Marszu. „Oświadczam, tak jak pisałem już zresztą w zeszłym roku, po sytuacji jaka miała miejsce na zeszłorocznym MN, że jeżeli zobaczę gdzieś ukropską szmatę, to przy pierwszej nadążającej się okazji, dokonam jej spalenia!”. Rok temu grupa związana ze „Szturmowwcami” pobiła podczas pochodu działacza Narodowej Wolnej Polski — który sprzeciwił się jawnemu czczeniu pamięci Stepana Bandery podczas polskiego święta.

Prawica jest mocno podzielona w kwestii stosunku do Ukrainy oraz zbrodni wołyńskiej. Jeżeli jednak chce być wiarygodna, powinna tępić zapędy młodych wielbiciel Bandery i „schować ich” głęboko przynajmniej na ten jeden szczególny dzień.

Autorstwo: Dawid Blum
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jarek
Użytkownik
jarek

“Niewielu wie” a Dawidek skąd wie? Czy to jest kolejna propaganda sputnika?

jarek
Użytkownik
jarek

@admin
Te newsy przeczytałem tylko na podobnych stronach co sputnik a chciałbym
się dowiedzieć czy to prawda. Wybieram się na Marsz Niepodległości i nie chciałbym spotkać takich popaprańców, napisałem email do organizatorów z zapytaniem ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi

jarek
Użytkownik
jarek

Wybieram się na Marsz Niepodległości i nie chciałbym spotkać takich popaprańców, napisałem email do organizatorów z zapytaniem ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi