Większość przestępstw w Marsylii popełniają imigranci

Opublikowano: 23.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1066

Francuski minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin przyznał, że istnieje związek między masową imigracją a przestępczością. Jest on widoczny zwłaszcza w Marsylii, w której blisko 55 procent aresztowanych przestępców stanowią obcokrajowcy. Sytuacja w drugim największym mieście Francji wymyka się zresztą spod kontroli, dlatego władze wysłały do niego dodatkowe siły policyjne.

Darmanin w wywiadzie dla gazety „JDD” był pytany o obecne nastroje wśród Francuzów. Według najnowszego sondażu nie są one najlepsze, bo blisko 75 proc. respondentów ocenia stan bezpieczeństwa w swoim kraju jako zły. Liczba negatywnych ocen zwiększa się dodatkowo z każdym kolejnym rokiem rządów prezydenta Emmanuela Macrona.

Szef resortu spraw wewnętrznych przyznał więc, że masowa imigracja prowadzi do znacznego wzrostu przestępczości. W Marsylii blisko 55 proc. osób znajdujących się w aresztu pochodzi z zagranicy, w Paryżu odsetek ten wynosi 48 proc., z kolei w Lyonie 39 proc.

Pierwsze z wymienionych miast najbardziej cierpi z powodu przestępczości zorganizowanej. Darmanin polecił więc wysłać do drugiego największego francuskiego miasta dodatkowe trzy mobilne jednostki składające się z 240 policjantów. Mają oni zajmować się zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom oraz walką z narkotykami.

Zastępca burmistrza Marsylii, Yannick Ohanessian z Partii Socjalistycznej, przed dwoma tygodniami nalegał na zwiększenie sił policyjnych w mieście. Twierdził wówczas, że do zaprowadzenia porządku potrzebnych jest jeszcze 600 funkcjonariuszy.

Problemem francuskich miast są nie tylko przestępcy, ale także islamscy radykałowie. W tym samym wywiadzie szef tamtejszego MSW poinformował, że w ubiegłym roku z powodu radykalizacji wydalono 700 cudzoziemców. Wśród nich znalazł się popularny imam szerzący ekstremistyczne idee w biednych dzielnicach francuskich miast.

Na podstawie: lefigaro.fr, lejdd.fr, lamarseillaise.fr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.