Większość przestępców w Szwajcarii to cudzoziemcy

Opublikowano: 22.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1533

Federalny Urząd Statystyczny w Szwajcarii podzielił się najnowszymi statystykami dotyczącymi przestępczości w ubiegłym roku. Przede wszystkim wynika z nich, że za większość przypadków łamania prawa w tym kraju odpowiadają cudzoziemcy. Wśród skazanych dominują więc osoby pochodzące z państw należących do regionu Afryki Południowo-Zachodniej.

Wśród wszystkich skazanych w ubiegłym roku osób dorosłych blisko 58 proc. stanowili cudzoziemcy. W przypadku ustawy o narkotykach dorośli obcokrajowcy byli odpowiedzialni za 57,9 proc. wszystkich przestępstw, a za złamanie prawa o ruchu drogowym blisko 52 proc. Jednocześnie 40 proc. przypadków łamania przepisów tamtejszego Kodeksu Karnego dotyczy młodych cudzoziemców.

Największą nadreprezentację w statystykach dotyczących przestępczości w Szwajcarii posiadają narodowości z krajów Afryki Południowo-Zachodniej. Na tysiąc osób pochodzących z tego regionu przypada blisko 30 przestępców. Na drugim miejscu znaleźli się zaś imigranci z Afryki Zachodniej ze wskaźnikiem 21,7 na tysiąc. Kolejni są Jamajczycy (20,5), Haitańczycy (19), imigranci z Dominikany i Jemenu (17,7) oraz obywatele Republiki Południowej Afryki (17,6).

Widać natomiast wyraźnie, że zupełnie inaczej jest w przypadku nacji europejskich. Jeśli chodzi o przelicznik na tysiąc osób to najmniej przestępstw popełniają obywatele Wielkiej Brytanii i Kanady (1,2), Amerykanie (1,4), Szwedzi i Holendrzy (1,6). W przypadku Szwajcarów wskaźnik ten wynosi 2,6 na tysiąc osób legitymujących się szwajcarskim paszportem.

Jednocześnie Federalny Urząd Statystyczny przy okazji podawania powyższych danych musiał przedstawić adnotację, która zgodna jest z kanonami politycznej poprawności. Statystycy podkreślili więc, że „nie należy wyciągać pochopnych wniosków”, ponieważ liczby te „nie dowodzą istnienia związku przyczynowego między narodowością a nagannym zachowaniem”.

Na podstawie: 20min.ch
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.