Większość Polaków nie ma obecnie jak oszczędzać

Opublikowano: 23.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1898

Wiceprezes Ruchu Narodowego Michał Wawer poinformował, że Konfederacja złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów interpelacje ws. lokat bankowych. Jak zaznaczył oprocentowanie składek oszczędnościowych jest nadal niskie, pomimo bardzo wysokiej inflacji. Zdaniem środowiska Konfederacji, Polacy nie są w stanie podjąć decyzji o oszczędności, gdyż nie posiadają odpowiednich ofert i pieniędzy na własnym koncie.

„Większość Polaków nie ma obecnie jak oszczędzać. Inflacja wystrzeliła – a oprocentowanie lokat ledwie drgnie. Rząd, NBP, KNF milczą” – zauważył wiceprezes Ruchu Narodowego. „Składamy interpelację z propozycjami rozwiązań, które zachęciłyby Polaków do oszczędzania. Inaczej inflacji nie pokonamy” – zapowiedział Michał Wawer.

Koło poselskie Konfederacji w interpelacji pyta się premiera Mateusza Morawieckiego, czy rząd planuje wymusić na państwowych bankach podniesienie lokat i kont oszczędnościowych, a także czy w najbliższym czasie planowane jest powiązanie lokat oszczędnościowych z wysokością inflacji za pomocą odpowiedniej ustawy.

Posłowie zapytali się również, czy rząd planuje emisję obligacji Skarbu Państwa dla klientów indywidualnych oraz jak rząd zamierza uchronić Polaków przed stratami wynikającymi z rosnącej inflacji.

Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.