Większość Polaków nie chce katechezy w szkole

Opublikowano: 01.03.2019 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1790

Według najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press, który odbył się w dniach 14-16 lutego, większość Polaków uważa, że lekcje religii powinny odbywać się w parafii, a nie w szkołach.

Ankietowani odpowiadali na pytanie: „Gdzie powinny odbywać się lekcje religii: w szkole czy w parafii?”. Okazuje się, że ponad połowa respondentów (52%) jest za tym, by religii nauczano w parafii. Druga część ankietowanych zaś nie chce zmian i jest za pozostawieniem katechez w szkole (43,5 %).

W sondażu były brane pod uwagę również preferencje polityczne Polaków. Większość zwolenników PiS i Kukiz’15 apeluje za pozostawieniem lekcji religii w szkole. Wyborcy PO odwrotnie — wolą, żeby religii uczono przy parafii (74%).

Podczas sondażu uwzględniano też miejsce zamieszkania oraz wiek respondentów. Zatem mieszkańcy wsi chcą, aby nauka religii odbywała się w szkołach, mieszkańcy miast uważają wręcz przeciwnie.

Wśród osób w wieku trzydziestu i sześćdziesięciu lat większość opowiada się za tym, aby religia pozostała w szkołach. Natomiast osoby w wieku dwudziestu, czterdziestu i pięćdziesięciu lat uważają, że najlepsze miejsce na nauczanie religii to parafia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o