Większość „niepełnoletnich imigrantów” w Belgii jest dorosła

Opublikowano: 03.05.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 974

Belgijski rząd odbył międzyresortowe konsultacje poświęcone kwestii imigrantów i ich integracji ze społeczeństwem. W jej trakcie zaprezentowano dodatkowo dane dotyczące między innymi niepełnoletnich obcokrajowców. Po wykonaniu odpowiednich testów okazało się, że większość z nich jest tak naprawdę dorosła.

Pierwsza posiedzenie międzyresortowej grupy odbyło się na wniosek Sammy’ego Mahdiego, sekretarza stanu do spraw migracji i azylu. Zostało ono poświęcone głównie kwestiom napływu nieletnich obcokrajowców, a także ich integracji ze społeczeństwem. Ostatecznie przyjęto liczący osiem punktów program działania wobec tego zjawiska.

Wpierw zaprezentowane zostały jednak dane dotyczące nieletnich imigrantów. Okazuje się, że w 2019 roku Belgia przyjęła 1029 osób podających się za nieletnie, rok później już 2670, natomiast w ubiegłym roku 3351.

Na wniosek Służby Opiekuńczej Sądu Najwyższego przeprowadzono testy na wiek pośród 2515 imigrantów. Wykazały one, że blisko 69 proc. z nich tak naprawdę było dorosłymi ludźmi, a nieletni stanowili jedynie pozostałych 31 proc.

Wspomniany program liczy sobie osiem celów, ale tylko jeden z nich związany jest właśnie z weryfikacją prawdziwego wieku imigrantów. Pozostałe dotyczą głównie wsparciu dla edukacji i integracji obcokrajowców, w tym również dla zajmujących się tym instytucji.

Na podstawie: Rtbf.be
Źródło: Autonom.pl

2

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.