Większość Islandczyków przeciwna UE

Opublikowano: 19.08.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 539

Sprzeciw wobec islandzkiego członkostwa w Unii Europejskiej (UE) jest obecnie na poziomie 60%, według nowego sondażu grupy Gallup.

Spośród 825 badanych, 50,1% stwierdziło, że jest przeciwko członkostwu, 34,2% była za wstąpieniem Islandii do UE, a 15,6% było niezdecydowanych. Biorąc pod uwagę tylko tą grupę respondentów którzy byli niezdecydowani, to wśród nich 59,4% było przeciwnych UE, a 40,6% skłaniała się być bardziej „za”.

Większość wyborców obu stron rządowych jest przeciwko członkostwu w UE. Natomiast większość członków partii będących w opozycji popiera członkostwo w UE, z wyjątkiem przedstawicieli partii Ruch Zieloni-Lewica (Vinstrihreyfingin – Grænt framboð).

Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.