Większość Amerykanów ma zbyt stare serca

Opublikowano: 07.09.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1499

W przypadku 75% dorosłych Amerykanów okazało się, że wiek serca jest wyższy niż ich wiek biologiczny. Osoby takie są narażone na zwiększone ryzyko udarów i chorób serca. “Twoje serce może być starsze niż ty. Tak jest w przypadku większości mieszkańców USA” – mówi doktor Thomas Frieden, dyrektor CDC (Centrum Chorób Zakaźnych i Prewencji), które opublikowało pierwsze badania tego typu obejmujące całą populację.

Ocena wieku serca została przeprowadzona na podstawie różnych czynników ryzyka, takich jak m.in. palenie papierosów, nadciśnienie czy otyłość. CDC wykorzystało dane ze wszystkich stanów oraz informacje z dużego, odbywającego się właśnie badania. Na tej podstawie eksperci stwierdzili, że 69 milionów Amerykanów w wieku 30-74 lat ma serce starsze niż wskazuje jego wiek biologiczny.

Studium ujawniło też duże różnice pomiędzy płciami czy pochodzeniem etnicznym. Średni wiek serca mężczyzny jest o 8 lat wyższy niż jego wiek biologiczny. W przypadku kobiety różnica wynosił 5 lat. Jeszcze większe różnice występowały pomiędzy rasami. Najgorzej wyglądała sytuacja w przypadku Afroamerykanów, dla których średni wiek serca był o 11 lat wyższy od wieku biologicznego zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ponadto mieszkańcy stanów południowych mieli średnio starsze serca niż osoby mieszkające w innych stanach.

Największy odsetek osób o sercu starszym od wieku biologicznego o co najmniej 5 lat występuje w stanach Mississippi, Kentucky, Luizjana i Alabama. Z kolei najmniejszy – w Utah, Kolorado, Kalifornii, Massachusetts i na Hawajach.
Doktor Frieden pociesza, że nigdy nie jest zbyt późno, by cofną zegar biologiczny serca. Wystarczy rzucić palenie czy zadbać o prawidłowe ciśnienie.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: ScientificAmerican.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. che 07.09.2015 10:29

    Naćpane społeczeństwo, mieszanie genów a co za tym idzie choroby cywilizacyjne, jak np. otyłość, pseudo lekarstwa wielkiej farmacji, eksterminacja gojów za pomocą mikrofal i ogólnie DEW. To wpływa na ich zdrowie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.