Więcej informacji o inwigilacji?

Opublikowano: 14.03.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 682

W lutym do Sejmu trafił poselski projekt ustawy zakładający, że każda osoba, względem której stosowano podsłuch, po zakończeniu działań operacyjnych zostanie o tym poinformowana. Projekt jednak zniknął ze strony Sejmu, by niedługo później pojawić się znowu i w pierwszej połowie marca zostać skierowany do pierwszego czytania w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Co ciekawe, jeszcze wcześniej – bo w grudniu 2016 r. – do Sejmu trafiła również petycja Andrzeja Halickiego, w której postuluje on wprowadzenie zmian w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej. Zmiana polegałaby na tym, że osoba, które podlegała kontroli operacyjnej byłaby o tym informowana 14 dni po zakończeniu kontroli i miała możliwość wniesienia zażalenia na postanowienia sądu o zastosowaniu wobec niej np. podsłuchów. Treść petycji została pozytywnie oceniona przez jednego z ekspertów Biura Analiz Sejmowych i skierowana do Komisji do Spraw Petycji. Następne przyjrzeć się jej ma Komisja do Spraw Służb Specjalnych.

Poselski projekt i petycja dotykają bardzo istotnych dla ochrony praw obywateli kwestii informowania o podjętych wobec nich działaniach Policji i innych służb. Cały czas liczymy, że posłowie poważnie podejmą temat i w najbliższym czasie usłyszymy o konkretnych działaniach, choćby terminach posiedzeń komisji.

Źródło: Panoptykon.org


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.