Wiec przeciwko samowoli rosyjskich policjantów

Opublikowano: 26.05.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 430

Aktywiści ruchów „Biała wstążka”, „Lewy Front” i innych, w sobotę na skwerze Nowopuszkinowskim wezmą udział w wiecu przeciwko sprzecznym z prawem działaniom pracowników policji.

W akcji wezmą również udział byli uczestnicy obozu opozycyjnego na Czystych Prudach. Zaplanowane są wystąpienia byłych i obecnych pracowników policji.

Uczestnicy akcji zamierzają wyrazić niezadowolenie z reformy MSW, działań policji w trakcie „Marszu milionów” oraz opowiedzieć się za prawem pracowników wszystkich struktur siłowych do organizacji niezależnych związków zawodowych, w celu walki o godne warunki pracy oraz przeciwko odgórnym rozkazom.

Liga wyborców zamierza przeprowadzić w niedzielę o 16.00 na Placu Czerwonym w Moskwie akcję „Biały wybieg”.

W ten sposób aktywiści chcą sprawdzić reakcję władz, które wcześniej zatrzymywały w centrum Moskwy ludzi ubranych na biało, który to kolor zaczęto traktować jako symbol ruchu protestacyjnego.

Liga wyborców wezwała swoich zwolenników do ubrania się w „swoje najlepsze białe stroje”, w tym również w „suknie ślubne, białe fraki, welony lub inne białe ubrania”.

Poprzednia podobna akcja opozycji, zaplanowana na 1 kwietnia, nie doszła do skutku, gdyż Plac Czerwony został zamknięty.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.