Wiceminister narzeka, że szczepionka nie cieszy się popularnością

Opublikowano: 15.12.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1911

Do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja – powiedział w rozmowie z TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.[SN]

Waldemar Kraska przekazał, że w styczniu w Polsce pojawi się 1 mln 100 tys. szczepionek. Taka ilość wystarczy dla 500 tys. pracowników służby zdrowia. „Niestety, nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić na koronawirusa” – powiedział. „W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych do szczepienia służby zdrowia w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością” – dodał. „Powinniśmy dać przykład Polakom, że warto się szczepić. Nawet, jeśli przechorowaliśmy i jestem tzw. ozdrowieńcami nie mamy pewności, że po raz drugi nie zachorujemy” – ocenił. Kraska zapowiedział również, że w kampanii promującej szczepienie na COVID-19 wezmą udział zarówno lekarze, politycy, jak i celebryci.[SN]

Zdaniem wiceministra resortu zdrowia szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie zabezpieczała Polaków przed zakażeniem, ale bezpieczeństwo pojawi się w perspektywie dłuższej niż najbliższe miesiące. Zapytany, czy Polce grozi trzecia fala pandemii, wiceminister odpowiedział, że sama szczepionka nie wystarczy, by uchronić wszystkich przed zakażeniami. Podkreślił, że wciąż potrzeba zachowywać dystans społeczny.[SN]

Tymczasem Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, w wypowiedzi dla „Wirtualnej Polski” stwierdził, że zaszczepić się nie zamierza. Z wypowiedzi posła Solidarnej Polski wynika też, że jest przeciwnikiem obowiązkowych szczepień w ogóle. „Mówię to w swoim imieniu. To jest moja decyzja. Każdy podejmuje je według własnego uznania, zgodnie z własnymi przekonaniami. Uważam, że polskie państwo nie może zmuszać nikogo do tego, aby się szczepić” – stwierdził człowiek Zbigniewa Ziobry. „Na tym polega właśnie wolność człowieka, który podejmuje własne decyzje” – powiedział Kowalski. „Nie wszyscy muszą się z tym zgadzać, ale ja szanuję innych prawo do wolności, chciałbym, żeby to prawo do wolności było również, jeżeli chodzi o mnie, uszanowane” – mówił, nie wskazując jednak konkretnego powodu, dla którego nie chce się szczepić przeciw COVID-19.[S]

Źródła: pl.SputnikNews.com [SN], Strajk.eu [S]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. drakonos 15.12.2020 10:44

  Czyli ponad połowa szpitali w Polsce odmówiła zaszczepienia się.
  Na rok 2018 było 949 szpitali w Polsce. 🙂

 2. Stanlley 15.12.2020 10:55

  No a jak ma się cieszyć powodzeniem jak nie ma gwarancji producenta? Zapomniał tłumok że producenci odmówili odpowiedzialności? I to tylko jeden z wielu problemów….

  Tak przez analogię – kto by chciał kupić samochód droższy niż europejski – powiedzmy takiego chińskiego Havala (https://www.haval-global.com/) w cenie 2x większej niż europejski odpowiednik i na dodatek bez gwarancji?

  No szukam chętnych!

 3. gajowy 15.12.2020 11:36

  Niech Wiceminister lepiej zapewni, że jak ktoś będzie miał problemy po szczepieniu to mu System zapewni wszelką pomoc a nie będzie traktować jak wywrotowca ale każe mu “wisieć” na teleporadzie.

 4. beth 15.12.2020 12:54

  ależ skąd jest ogromne zainteresowanie eksperymentami medycznymi i jego skutkami, ale o tym poniżej

  https://www.odkrywamyzakryte.com/paraliz-twarzy-po-szczepionce-covid/?fbcli

 5. drakonos 15.12.2020 13:06

  gajowy
  Co ci po odszkodowaniu jak przez całe życie będziesz borykał się z powikłaniami? I to nie rząd ci zapłaci odszkodowanie tylko obywatele złożą się z podatków. Nad bezpieczną szczepionką pracuje się kilka lat.

  Pis nie ma własnych pieniędzy. Jak bym wolał, żeby to posłowie odpowiadali karnie. Kasę w dzisiejszych czasach każdy zdrowy może łatwo zarobić.

 6. Jack Ravenno 15.12.2020 13:23

  Zdaniem wiceministra szczepionka będzie chroniła przed zakażeniem. To jest super nowina 🙂 Producent nie podziela tego optymistycznego zdania wiceministra. Ergo – wiceminister kłamie bezczelnie i zalicza się automatycznie w poczet zbrodniarzy. Super…co za parszywe gnoje.

 7. mackadmin 16.12.2020 09:42

  @drakonos Pracuja nad szczepionka na grype od 20 lat i nie ma wynikow,..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.