Wiadomo, kto czerpie korzyści z masakry w Buczy

Opublikowano: 07.04.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2247

Zachodnia narracja medialna nie ma konkurenta. Sygnalizatory przeciwmgielne w mediach mogą ryczeć ile chcą, bez tolerowanego, a co dopiero słyszalnego głosu sprzeciwu.

Pozorne masowe morderstwa ludności cywilnej w Buczy i innych miejscach na Ukrainie rozwścieczyły zachodnią opinię publiczną przeciwko Rosji. Rosja stoi w obliczu narastających oskarżeń o ludobójstwo, a jej prezydent Władimir Putin i inni wysocy rangą urzędnicy rosyjscy są już skazani jako zbrodniarze wojenni, którzy mają być ścigani w międzynarodowych trybunałach podobnych do procesów norymberskich przywódców nazistowskich.

Zachodnie media ryczą jak syreny przeciwmgielne, podczas gdy rosyjskie media i inne niezależne media są zakazane lub tłumione przez toksyczny antyrosyjski klimat polityczny. W tej rażąco niezrównoważonej sytuacji propaganda jest wielokrotnie wzmacniana. Istnieje poczucie, że hurtowe zamknięcie mediów przed ostatnimi rzekomymi masakrami na Ukrainie jest częścią ustawki.

Kiedy reżim kijowski i zachodnie media ostrzegają przed kolejnymi masakrami na Ukrainie, jest to złowroga prognoza. Obecnie pojawiają się bezprecedensowe wezwania do odebrania Rosji jej miejsca jako stałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ, miejsca, które zajmuje wraz z prawem weta od zakończenia II wojny światowej (przed 1991 r. jako Związek Radziecki). Siła weta Rosji, podobnie jak Chin, była nieustanną zmorą Stanów Zjednoczonych i ich zachodnich sojuszników, którzy narzekali na obstrukcję Moskwy wobec ich zagranicznych wojen i innych intryg.

Sankcje są stosowane z bezprecedensową wrogością. Stany Zjednoczone i Unia Europejska zaostrzają sankcje gospodarcze i dyplomatyczne wobec Moskwy w nieokiełznanej próbie zniszczenia jej gospodarki. Blokada gospodarki przez Rosję byłaby normalnie postrzegana przez Zachód jako akt wojny. Prezydent USA Joe Biden nakazał wysłanie na Ukrainę kolejnych przeciwpancernych pocisków Javelin i innej broni.

Trwające rozmowy pokojowe między Ukrainą a Rosją znajdują się pod silną presją, by załamać się w obliczu wzmożonego oczerniania Rosji za „zbrodnie wojenne”. Tym samym wojna na Ukrainie prawdopodobnie się przedłuży. Warto zauważyć, że masakra w Buczy i inne rzekome okrucieństwa pojawiły się właśnie wtedy, gdy ukraińscy i rosyjscy negocjatorzy zdawali się robić postępy w wyrażeniu zgody na porozumienie pokojowe, które wiązałoby się z ogłoszeniem przez Ukrainę neutralności i zrzeczeniem się przyszłego członkostwa w NATO.

Co więcej, wszelkie próby Rosji kwestionowania zarzutów są odrzucane z potokiem szyderstw i pogardy. Normalne stosunki dyplomatyczne zostały zablokowane. Prośba wysłannika ONZ Wasilija Nebenzia o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa w celu omówienia zabójstw cywilów na Ukrainie została z góry odrzucona przez Wielką Brytanię, która obecnie sprawuje przewodnictwo w Radzie.

Rosyjscy dyplomaci są masowo wyrzucani z krajów zachodnich. W tym tygodniu kilka państw europejskich wydaliło dziesiątki kolejnych rosyjskich dyplomatów.

Rosyjskie media zostały całkowicie zakazane w kanałach mediów społecznościowych i Internecie w całej Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Aby uzyskać dostęp do takich mediów, trzeba użyć tajemniczych serwerów proxy. Dziennikarze, analitycy i naukowcy, którzy kwestionują twierdzenia zachodnich mediów, są pogardzani jako „apologeci” „kryminalnego reżimu”.

Wojna informacyjna ewoluowała przez wiele lat. Wcześniej wylew potępień przeciwko Rosji w zachodnich mediach mógł być przynajmniej równoważony krytycznymi, alternatywnymi mediami. Kiedy zachodnie media próbowały oskarżyć Rosję o zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad Ukrainą w lipcu 2014 roku, było wiele krytycznych źródeł, które przekonująco kwestionowały te zarzuty i zwracały uwagę na wspierany przez Zachód reżim w Kijowie jako winny.

Kiedy zachodnie media zaczęły krzyczeć z powodu rzekomego zabójstwa Skripala w Anglii w 2018 r. i ponownie przeciwko prowokatorowi CIA Aleksiejowi Nawalnemu w 2020 r., pojawił się zdrowy sceptycyzm publiczny, wywodzący się z krytycznych alternatywnych mediów.

Teraz jednak wojna informacyjna została zoptymalizowana przez prawie całkowite zamknięcie alternatywnych mediów. Zachodnia narracja medialna nie ma konkurenta. Sygnalizatory przeciwmgielne w mediach mogą ryczeć, ile chcą, bez tolerowanego, a co dopiero słyszalnego głosu sprzeciwu. Tym ważniejsze jest, aby zachować sceptyczny umysł w tych czasach nieposkromionych uprzedzeń, kiedy zachodnie media informacyjne i departamenty rządowe otwarcie cytują nazistowski batalion Azowa jako wiarygodne źródło informacji.

Gdy 30 marca wojska rosyjskie wycofały się z Buczy i innych miejsc w pobliżu stolicy Kijowa, zrobiły to jako ustępstwo ułatwiające negocjacje pokojowe. Burmistrz Buczy Anatolij Fiodoruk w nagraniu wideo 31 marca świętował odejście rosyjskich wojsk, ale nie wspomniał nic o okrucieństwach. Teraz opowiada zachodnim mediom o rzekomych powszechnych zabójstwach.

Zdjęcia zwłok porozrzucanych na ulicach pojawiły się dopiero 2 kwietnia, dwa dni po wycofaniu się wojsk rosyjskich. Poinformowano, że Batalion Azowski wkroczył do Buczy szybko po wycofaniu się sił rosyjskich. Bojownicy Azowa otwarcie przysięgali przeprowadzenie „operacji oczyszczających”, co można potraktować jako ponurą aluzję do kontaktów z ludźmi, którzy byli uważani za kolaborujących z rosyjskim wojskiem podczas ich krótkiej okupacji.

Kilku cytowanych tutaj analityków zdemaskowało szeroko rozpowszechniony materiał wideo, który został opublikowany przez siły reżimu kijowskiego, rzekomo ukazujący zwłoki ludzi straconych przez rosyjskie wojska. Filmy mają dziwne anomalie, takie jak rzekomo poruszające się martwe ciała, sceny wyreżyserowane i wykorzystanie atrakcyjnych modelek udających antyrosyjskie wojowniczki. Zwłoki, które rzekomo mają kilka tygodni, w rzeczywistości należą do osób zabitych w ostatnich dniach, całkiem możliwe, że po wycofaniu się sił rosyjskich. Co więcej, na niektórych zwłokach widać białe opaski wskazujące, że byli zwolennikami prorosyjskimi. Sugeruje to, że prawdziwymi sprawcami masowych mordów byli Batalion Azowski i inne pułki wspierane przez NATO. Rosja kategorycznie zaprzecza domniemanym naruszeniom, twierdząc, że filmy są częścią prowokacji fałszywej flagi mającej na celu kryminalizację Rosji w oczach świata. Czy Rosja byłaby tak głupio lekkomyślna, popełniając takie zbrodnie?

Te same wymyślone metody medialne zostały użyte w rzekomym zbombardowaniu przez Rosję szpitala położniczego w Mariupolu 9 marca i teatru publicznego w tym samym mieście. Filmy opublikowane przez jedną ze stron są bezdyskusyjnie transmitowane przez zachodnie media wraz z gotowymi potępieniami ze strony zachodnich przywódców. Przypomina to model medialny stosowany przez sponsorowanych przez NATO dżihadystów i Białe Hełmy w Syrii. Jednak teraz duża różnica polega na tym, że zachodnia propaganda ma prawie całkowitą dominację, ponieważ wszystkie inne krytyczne, niezależne źródła zostały uciszone lub zaciemnione.

Kryminalizacja niezależnego dziennikarstwa, którego zapowiedzią są prześladowania Juliana Assange’a, przynosi teraz złe owoce.

Autorstwo: Finian Cunningham
Źródło oryginalne: Strategic-Culture.org
Źródło polskie: Kurier-Poranny.blogspot.com

35

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. hashi 07.04.2022 18:19

  Najgorsze w obecnej wojnie jest to że zachodnia propaganda niema już konkurencji.
  Bydło z przed telewizora utkwiło w bańce NWO i bander amoku.
  Ciężko teraz spotkać się ze znajomymi i rodziną bo szczepionki maski i tv wyssały im mózgi.
  Wolni myślący samodzielni ludzie stali się onucami Putina przeznaczonymi do spalenia w gułagu i zrabowania ich majątków. Jak banici musza ukrywać się po lasach i maskować swoje poglądy.

 2. MasaKalambura 07.04.2022 20:21

  Mylisz się, ona nie ma konkurencji tylko w naszej części świata. To nawet nie jest większość świata.

 3. vannamond 07.04.2022 21:56

  Każdy naród ma to na co sobie zasłużył.

 4. MasaKalambura 08.04.2022 00:43

  Właśnie zaklepano odcięcie drogą lądową Kaliningradu. Zatem klamka zapadła i odliczanie do momentu interwencji Rosji w Polsce i na Litwie można rozpocząć. Pewnie tego nie zobaczymy w naszych mediach, ale rosyjskie tuby od jutra zaczną na nas nagonkę.

  Jako że to sankcje unijne, możemy liczyć na całkiem sporą inwazję. Powinniśmy chyba zacząć rzeczywiste przygotowania.

 5. krzysztof_k 08.04.2022 11:45

  Polskie media sa stronnicze bardzo. Ostatnio zacząłem oglądac amerykańskie FOX NEWS i tam dziennikarze staraja sie naprawde zachować duzy dystans do wydarzeń i oceniac obiektywnie. Nie ma tam sentymentów,że ktoś jest prezydentem USA, to na niego nic sie nie mówi. Ostatnie wydarzenia w kwestii “Syndykatu Bidens” nabiera kolorów. Ostatnio też inaczej sa interpretowane wydarzenia z Buczy i zachowuja dużą ostrożnośc w ocenie winnych, bo ewidentnie widac,że ukraiński marketing mocno mija sie z prawdą mówiąc delikatnie i oglednie.

 6. dagome12345 08.04.2022 14:33

  A ja mam takie pytanie:
  Gdzie można spotkać wolne, obiektywne, spluralizowane, rzetelne media ?

  W USA ? hahaha
  Chinach ? hahaha
  UE ? hahahaha
  Rosji ? buahahahahaahahaha do kwadratu

  W mojej skromnej ocenie , przez cała historie ludzkiej cywilizacji nigdy nie istniał w pełni swobodny obieg informacji , nienarażony na zniekształcenia wywoływane przez ludzi , którzy dzięki nim chcieli osiągnąć swoje cele.
  Czy to były pieśni, legendy, opowiadania, przekazywane ustnie przez pierwszych potrafiących mówić ludzi , dekrety, obwieszczenia, miejsca jak Agora, skończywszy na prasie , TV i Internecie.
  Niejednokrotnie informacja była ( i jest) potężniejszą bronią niż miecz czy karabin.

  Żyjąc w obecnych czasach świetnym przykładem jest Internet.
  Platforma/technologia w początkowej fazie sprzedana społeczeństwu jak nowe medium , które zrewolucjonizuje kontakty miedzy ludzkie. Tyle że, jedyne co osiągnęła, to wypaczanie tego pojęcia.
  Popatrzcie tak z szerszej perspektywy.
  W różnych krajach , z różnymi systemami prawnymi , administracyjnymi, istnieją olbrzymie bazy danych , które w ułamkach sekund potrafią wyświetlić wszystkie możliwe informację na temat prześwietlanego delikwenta.( bazy ubezpieczycieli, banków, organów administracji państwowej , policji itd). Miliardy informacji na temat miliardów osób , ale nikt w żadnym kraju, nie pozwolił do użycia tej technologii, aby obywatele mogli współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji przez rządy.
  To nawet nie jest belka w oku , tylko Mount Everest , którego nie raczą zauważyć Ci wszyscy “samodzielnie” myślący ( wszyscy się uważają za samodzielnie myślących , a w szczególności członkowie plemion oglądający TVN czy TVP).

  Pozdrawiam.

 7. Matylda 08.04.2022 23:19

  Teraz to chyba tylko na telegramie można znaleźć wiadomości z całego świata, a bonusem nieprzecenionym jest brak reklam.
  A z gazetek to chyba jakieś grube programowanie idzie, bo na słowo klucz na b co się kończy na owcy, zahipnotyzowani skaczą niemal do gardła, w dodatku grupowo, jak zombiaki. Programowane emocje kompletnie odcięły im myślenie niestety.

 8. rici 09.04.2022 08:02

  2.04.2022 Rosja zlozyla wniosek do ONZ o zbadanie mozlwosci popelnienia zbrodni ludobojstwa w Buczy przez banderowcow. No to widzimy kogo to strasznie zabolalo i odwraca kota do gory ogonem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.