WHO i MFW chciały kupić Łukaszenkę
Agencja Bełsat poinformowała o tym, że WHO czyli Światowa Organizacja Zdrowia, agenda ONZ zaproponowała prezydentowi Łukaszence 92 000 000 USD za wprowadzenie w całym kraju restrykcji takich, jak we Włoszech”). Odmówił.
Kilka tygodni później zgłosił się do niego Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) również agenda ONZ. Oferta za to samo okazała się dziesięciokrotnie większa (900 000 000 USD). Łukaszenko odmówił stwierdzając: „Nie będziemy tańczyć jak nam kto zagra”. Jego słowa cytuje białoruska agencja powołując się na materiał filmowy (patrz wyżej).
Białoruś nie zamknęła swej gospodarki a 9 maja zorganizowała nawet (w przeciowieństwie do Rosji) defiladę w Dzień Zwycięstwa. Mimo to sytuacja epidemiczna jest na Białorusi lepsza niż w wielu innych krajach, które zastosowały tzw. lockdown.
Na podstawie: Statista.com
Źródło: Goniec.net
Komentarz „Wolnych Mediów”
Ciekawe, czy to dlatego tak ostro zaczęto z Łukaszenką walczyć? Oto próbka żałosnego materiału propagandowego polskiego Biełsatu z dźwiękiem sugerującym, że prezydent Białorusi to kabareciarz opowiadający dowcipy.