WHO deklaruje, że „seks nie ogranicza się do mężczyzn i kobiet”

Opublikowano: 13.07.2022 | Kategorie: Publikacje WM, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1449

W wiadomości zamieszczonej na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 6 lipca 2022 roku, WHO ogłosiła aktualizację swojego „podręcznika dotyczącego uwzględniania aspektu płci”. WHO będzie opierać się na istniejącym podręczniku, aby skupić się na „aktualizacji kluczowych koncepcji wokół płci” i stwierdza, że „płeć nie jest ograniczona do mężczyzny lub kobiety”.

Pierwsze wydanie 146-stronicowego podręcznika z 2011 roku jest obecnie weryfikowane „w świetle nowych dowodów naukowych i postępów koncepcyjnych dotyczących płci, zdrowia i rozwoju”, zgodnie ze stroną internetową WHO. Ale te rewizje pozostawiły niektórych biologów zdziwionych, ponieważ nie jest wcale jasne, jakie nowe dowody naukowe pojawiły się nagle, aby uzasadnić twierdzenie, że istnieją więcej niż dwie płcie.

Nie jest jasne, co w tym kontekście oznaczają takie terminy jak „postęp koncepcyjny”. Jednak dla większości wnikliwych obserwatorów jasne jest, że WHO myli naukowe pojęcie płci biologicznej z niedefiniowalną i subiektywną „tożsamością płciową” jednostki.

Można by spekulować, że kiedy WHO wspomina o „nowych dowodach naukowych”, odnosi się do osób ze schorzeniami interseksualnymi jako rozszerzenia binarnych kategorii płci męskiej i żeńskiej. Jednak według biologa ewolucyjnego Colina Wrighta „Termin »interseksualny« nie odnosi się do trzeciej płci, ale jest raczej terminem parasolowym dla szeregu warunków rozwojowych, które skutkują dwuznacznymi płciowo genitaliami. Aby istniały więcej niż dwie płcie, musiałby istnieć inny rodzaj komórek płciowych poza spermą lub komórkami jajowymi, które czyjaś pierwotna anatomia reprodukcyjna może być zorganizowana, poprzez rozwój, do produkcji”.

WHO przytacza również koncepcję „intersekcjonalności” jako inspirację dla aktualizacji ich podręcznika, popularnych ram ideologicznych używanych do włączenia koncepcji aktywistów w zakresie sprawiedliwości społecznej do głównego nurtu dyskursu.

Dr Karleen Gribble, ekspertka w dziedzinie pielęgniarstwa i położnictwa z Western Sydney University, powiedziała „Daily Mail”: „Sformułowanie dotyczące tego, że istnieje więcej niż płeć męska i żeńska jest niepokojące”. Dalej mówi: „Na stronie internetowej napisano, że podręcznik jest aktualizowany ‘w świetle nowych dowodów naukowych i postępu koncepcyjnego w zakresie płci, zdrowia i rozwoju’. Nie ma jednak żadnych nowych dowodów naukowych sugerujących, że istnieją więcej niż dwie płcie. Raczej idea, że są więcej niż dwie płcie, jest postmodernistycznym, nienaukowym rozumieniem, które nie powinno być wspierane przez WHO”.

Przegląd i aktualizacja podręcznika odbywa się we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Zdrowia Globalnego Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych. WHO stwierdza, że „ludzie będą mieli możliwość dostarczenia wkładów [sic] i informacji zwrotnych” podczas lata i jesieni 2022 roku.

Autorstwo: Christina Buttons
Na podstawie: WHO.int, Twitter.com, DailyMail.co.uk
Źródła zagraniczne: ThePostMillennial.com, SOTT.net
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.