WhatsApp przestanie działać na milionach smartfonów

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2282

Komunikator WhatsApp w 2020 roku przestanie działać na milionach urządzeń na całym świecie, informuje „Daily Mail”. Firma należąca do Facebooka oświadczyła, że ​​koncentruje się na „mobilnych platformach, z których korzysta znaczna większość ludzi”.

Sprecyzowano, że komunikator nie będzie już obsługiwany na starszych iPhone’ach i telefonach z przestarzałymi systemami operacyjnymi (OS) Android w wersji 2.3.7 i starszymi, a także gadżetach z OS Windows Mobile.

9 grudnia WhatsApp wprowadził nową funkcję przypominania. Jest dostępna dla właścicieli płatnej subskrypcji, można ją przetestować za darmo przez tydzień. Aby stworzyć przypomnienie, trzeba napisać na bot czacie Any.do. W wiadomość trzeba wskazywać godzinę, o której bot przypomni Ci o zdarzeniu lub działaniu.

Twórca komunikatora Telegram Paweł Durow uważa aplikację WhatsApp za niebezpieczną. Przypomniał o niedawno wyjawionej luce, które umożliwia „hakerom i służbom państwowym” uzyskanie dostępu do danych użytkowników.

Durow zaznaczył, że WhatsApp nie tylko nie chroni wiadomości użytkowników, ale jest również wykorzystywany jako koń trojański. Jego zdaniem problemem jest polityka Facebooka, który jest właścicielem WhatsApp. Powiedział również, że luki w zabezpieczeniach mogą być wykorzystywane jako backdoor, czyli jako wada kodu celowo zbudowana przez programistę i umożliwiająca w szczególności uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do danych.

Zapewnił też, że odkąd istnieje Telegram (6 lat), komunikator nie miał podobnych problemów. Zasugerował też, że WhatsApp raczej nie dopuszcza takich błędów w systemie bezpieczeństwa z powodu jego niedoskonałości.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.