Wg nowego sondażu do Sejmu trafi 7 partii

Opublikowano: 23.09.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 247

Dotychczasowi liderzy PO i PiS tracą poparcie.

Sondaż, przeprowadzony na zamówienie TVN przez koncern Millward Brown dał interesujące rezultaty. Inne sondażownie w ostatnich miesiącach przewidywały, że w polskim parlamencie będzie niewiele partii: trzy lub cztery. W prognozach Millward Brown rysuje się obraz dość rozdrobnionego Sejmu: w ławach poselskich zasiedliby posłowie aż 7 partii. Są to: PO, PiS, Zjednoczona Lewica, partia KORWiN, PSL, Nowoczesna i Kukiz ’15. Odpowiednio na PiS i Platformę Obywatelską zagłosowałoby, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 33 i 22 proc. ankietowanych. To istotny spadek deklarowanych głosów, bo partia Jarosława Kaczyńskiego straciła aż 5 punktów procentowych, a PO – 3 proc. Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 42 proc. pytanych.

Spadek poparcia dla głównych graczy sceny politycznej odbył się najprawdopodobniej z powodu przeniesienia swoich sympatii przez część ankietowanych na mniejsze partie, w tym te, które choć według tego sondażu znajdą się poza Sejmem, to jednak na miesiąc przed wyborami powoli gromadzą swoich zwolenników. Wśród nich jest Ruch Narodowy, a także lewicowa partia Razem.

Wśród partii, które znalazłyby się w Sejmie, trzecią siła była Zjednoczona Lewica, która może liczyć na 8 proc. głosów. Na partię KORWiN chce wrzucić kartkę do urn 7 proc., PSL i Nowoczesna mają po 6 proc., a na Kukiz ’15 balansuje na granicy progu wyborczego czyli na poziomie 5 proc.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Leo
Użytkownik
Leo

Przecież Ruch Narodowy nie startuje w wyborach.

Blacha
Użytkownik
Blacha

Gdyby było można głosować “kogo wysłać do Syrii” wygrał by POPIS.

A jeszcze dodam że dziwi mnie to że ludzie w ogóle interesują się sondażami.

Leo
Użytkownik
Leo

@Blacha zgadza się, ostatnie wybory prezydenckie pokazały ile są warte sondaże.

Maximov
Użytkownik
Maximov

Sondaże to instrument inżynierii społecznej.
Powinno się zakazać ich publikowania podczas kampanii wyborczej.
Co więcej, wybory samorządowe pokazały, że sondaże “przygotowują” grunt pod konkretny wynik wyborczy (czyli fałszerstwo wyborów).