„Westernizacja” zagrożeniem dla rosyjskiej suwerenności

Opublikowano: 05.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 815

W Rosji zacznie obowiązywać nowa „Strategia Bezpieczeństwa Narodowego”. Zdaniem jej autorów, największym zagrożeniem dla rosyjskiej suwerenności kulturowej jest „westernizacja” kultury oraz zewnętrzny „sabotaż informacyjny i psychologiczny”. Najbardziej krytycznie odniesiono się do postępującej absolutyzacji wolności jednostki oraz do propagandy braku moralności i egoizmu.

Podpis pod nową wersją rosyjskiego dokumentu strategicznego, zastępującego poprzednią wersję z 2015 roku, złożył tamtejszy prezydent Władimir Putin. Nowa strategia przewiduje narastanie zagrożeń dla Rosji ze strony Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników, prowadzących do nasilania się „siłowej presji na Rosję”.

Ameryka jest w tym kontekście oskarżana o rezygnację z międzynarodowych porozumień dotyczących kontroli zbrojeń. W ten sposób może ona bowiem pozwolić sobie na plany rozmieszczenia amerykańskich pocisków średniego i krótkiego zasięgu w Europie i regionie Azji i Pacyfiku. To zaś zagrażać ma nie tylko Rosji, ale także bezpieczeństwu międzynarodowemu.

Jednym z elementów całościowego zagrożenia dla rosyjskiej suwerenności jest „westernizacja”. Jeden z rozdziałów rosyjskiej „Strategii Bezpieczeństwa Narodowego” poświęcony jest z tego powodu ochronie tradycyjnych rosyjskich wartości moralnych i duchowych. Można w nim przeczytać, że „ludzkość zetknęła się z groźbą utraty moralnych i duchowych punktów orientacyjnych”.

Według autorów strategii, w chwili obecnej „absolutyzowana jest wolność jednostki, realizowana jest aktywna propaganda permisywizmu, braku moralności i egoizmu, wdrażany jest kult przemocy, konsumpcji i zaspokojenia”. Tradycyjne wartości mają być atakowane zwłaszcza przez zagraniczne organizacje pozarządowe i religijne.

Na podstawie: Forsal.pl, Ria.ru
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o