Werbują najemników z Afryki i Bliskiego Wschodu do armii Ukrainy

Opublikowano: 27.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2726

Wielka Brytania korzysta z pośredników pracy, aby rekrutować najemników z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu do udziału w ukraińskiej kontrofensywie pod przykrywką „wojskowego technika konserwacji” – ujawnia ogłoszenie o pracę opublikowane w serwisie „Adzuna”.

Platforma sieci pracy działa w 20 krajach i co miesiąc odwiedza ją co najmniej 10 milionów osób poszukujących pracy i pracodawców. „Zapraszamy obywateli z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do udziału w dobrowolnym programie pomocy Ukrainie na zasadach konkurencyjnych… Do udziału w ukraińskiej kontrofensywie poszukiwani są specjaliści wojskowi z dobrym zdrowiem i stabilnością psychiczną” – czytamy w ogłoszeniu o pracę.

Wakaty zostały ogłoszone przez londyński Program Obywatelstwa UE, który szukał kandydatów z NA i ME do programu płatniczego „High Contract” w wysokości 20 000 GBP (równowartość 24 816 USD). Pracodawca gwarantuje również, że po wygaśnięciu umowy, osoby objęte programem otrzymają przyspieszone obywatelstwo w Wielkiej Brytanii lub UE. „Uczestnicy muszą zrozumieć wszelkie ryzyko i podpisać zrzeczenie się roszczeń” – podkreślono w ogłoszeniu.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych dostarczyło wcześniej informacje wskazujące, że na Ukrainę, by walczyć u boku sił kijowskich, zwerbowano tysiące najemników z ponad 60 krajów.

Całkowita brytyjska pomoc wojskowa dla Kijowa przekroczyła 2,3 miliarda GBP od początku ukraińskiego kryzysu, co czyni Wielką Brytanię drugim co do wielkości sojusznikiem reżimu Zełenskiego po Stanach Zjednoczonych.

Na początku tego tygodnia premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak powiedział, że sprzeciwia się wszelkim inicjatywom pokojowym na rzecz zawieszenia broni na Ukrainie, które nie pociąga za sobą całkowitego wycofania się Rosji. Jego komentarze pojawiły się w brytyjskim parlamencie po tym, jak Jeremy Corbyn, były przywódca Partii Pracy, poprosił Sunaka o skomentowanie inicjatywy zawieszenia broni zaproponowanej przez Republikę Południowej Afryki i zaakceptowanej przez Sekretarza Generalnego ONZ i papieża. „Zawieszenie broni nie jest sprawiedliwym i trwałym pokojem dla Ukrainy” – powiedział Sunak.

Wielka Brytania obiecała też wcześniej, że tego lata wyszkoli ukraińskich pilotów i „ręka w rękę” pomoże Kijowowi we „współpracy z innymi krajami w sprawie dostarczenia odrzutowców F-16” rządowi Zełenskiego.

Na podstawie: Adzuna.co.uk, AlMayadeen.net, GlobalResearch.ca
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 27.05.2023 10:27

    Nasi ponoć też tam giną , a i w Rosji mają podobny problem.
    ,, Zełenski będzie walczył do ostatniego Ukraińca, a Putin „konsekwentnie i celnie” zastąpi umierających na froncie Rosjan i innych rdzennych mieszkańców Rosji milionami imigrantów …” https://wiernipolsce1.wordpress.com/2023/03/20/oswiadczenie-ogolnorosyjskiego-zgromadzenia-oficerow10-marca-2023-r/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.