Wenezuela wydala ambasadorkę UE

Opublikowano: 30.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 695

Szefowa przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Wenezueli Isabel Brilhante Pedrosa musi opuścić kraj po decyzji UE ws. zaostrzenia sankcji wobec Caracas, powiedział prezydent kraju Nicolas Maduro.

Podczas wystąpienia, które było transmitowane na „Twitterze”, skrytykował decyzję rozszerzenia listy sankcyjnej UE wobec szeregu wenezuelskich urzędników. „Postanowiłem dać ambasador UE w Caracas 72 godziny, żeby opuściła kraj. Dość już kolonializmu ze strony Europy” – powiedział.

​W poniedziałek Rada UE rozszerzyła listę wenezuelskich urzędników, na których nałożono restrykcje. Wpisano na nią jeszcze 11 nazwisk, łącznie jest to 36 osób. Podstawą do włączenia na „czarną listę” jest „rola w działaniach i decyzjach, które stoją w sprzeczności z demokracją i poszanowaniem prawa w Wenezueli”.

Sankcje przewidują zakaz wyjazdów i zamrażanie aktywów. „Kroki te są skierowane przeciwko niektórym osobom i nie dotyczą ludności jako takiej. UE będzie kontynuować pracę w ramach wspierania pokojowego, demokratycznego uregulowania w Wenezueli przy pomocy zasługujących na zaufanie wyborów” – oświadczyli przedstawiciele Unii Europejskiej.

Ograniczenia wobec Wenezueli zostały wprowadzone przez wspólnotę w listopadzie 2017 roku. Zakładają one embargo na dostawy broni, a także zakaz podróży oraz zamrożenie aktywów wobec szeregu urzędników kraju.

W styczniu 2019 roku na tle długotrwałych protestów w Wenezueli lider opozycji Juan Guaido ogłosił się tymczasowym głową państwa. Uznały go między innymi Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia i Grecja. Szereg innych państw, w tym Rosja, Chiny i Meksyk poparły wybranego w wyborach prezydenta państwa Nicolasa Maduro.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 7 , średnia ocena wartości wpisu: 4,43 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 01.07.2020 09:44

    Unia Europejska nie ma nigdzie na świecie ambasady ani konsulatu, więc nie ma także ambasadorów ani konsulów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.