To on finansuje podróż imigrantów do Polski

Opublikowano: 09.09.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1652

Lord Arthur Weidenfeld, urodzony w Austrii Żyd, ujawnił swoje plany sfinansowania podróży 2000 irackich i syryjskich chrześcijan do Polski. To posunięcie nazwał sposobem „spłacenia długu” brytyjskim Quakersom i innym chrześcijanom, którzy pomogli mu opuścić kraj w czasie II wojny światowej. Weidenfeld już opłacił lot 150 Syryjczyków do Polski.

Premier Ewa Kopacz wygłosiła w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów specjalne oświadczenie: “Nie możemy odwrócić się od problemów i dramatu ludzi, którzy z narażeniem życia przedostają się na nasz kontynent. Polska wspierała i wspiera solidarność europejską. To wartość, o której jako naród tak długo walczyliśmy. Pamiętamy, jak wiele narodów wyciągało do Polaków pomocną dłoń. Chcemy być solidarni i w tym duchu podjęliśmy w czerwcu bardzo konkretne decyzje – w tym o przyjęciu 2 tys. uchodźców. Chciałabym podziękować Polakom, którzy w odruchu serca deklarują pomoc potrzebującym. Chcę powiedzieć wszystkim Polakom: nasze, polskie granice są bezpieczne. Służby są w gotowości i wiem, jakie są nasze realne możliwości pomocy. Obowiązkiem polskiego premiera jest solidarność przede wszystkim z polskimi obywatelami. Musimy jasno sobie powiedzieć: Polski nie stać na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych. Musimy zapewnić działania, które nie przyciągną falą tych imigrantów. (…) Polska jest gotowa pomagać uchodźcom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Europie dzisiaj potrzebna jest bardzo konkretna polityka powrotowa. Po drugie – wszystkie kraje członkowskie muszą zabezpieczyć zewnętrzne granice UE. Po trzecie – zastrzegamy sobie pełną kontrolę pod kątem weryfikacji przybyłych, by być pewnym, że nie żywią złych intencji. Po spełnieniu tych warunków musimy podjąć odpowiedzialne decyzje – dotyczą one naszej możliwości zaangażowania się. W ciągu ostatnich tygodni sytuacja zamieniła się diametralnie, przybrała rozmiary katastrofy humanitarnej. Jesteśmy gotowi zrobić więcej! Przez ostatnie tygodnie nie siedzieliśmy z założonymi rękoma. Dokładnie sprawdziliśmy, jakie są możliwości państwa. Chcemy być solidarni odpowiedzialnie – by ci, którzy będą do nas trafiać, trafią nie z pobudek lepszego życia, ale ci, którzy trafiają z obszarów, z których grozi im utrata życia. By byli to ci, którzy potrafią ułożyć sobie normalne życie rodzinne. By dzieci mogły chodzić do szkoły, a oni zarabiać na swoje utrzymanie. Dzielę się z państwem tą refleksją, bo niebawem będzie Rada Europejska. Będziemy musieli zdecydować i określić, jakie są nasze możliwości – a te są większe niż zadeklarowane 2 tysiące. (…) Chcę, żeby w tej sprawie opowiedziały się wszystkie partie polityczne w Sejmie. Dlatego zapraszam wszystkich liderów partii na spotkanie w tej sprawie. Polska musi zachować się solidarnie i odpowiedzialnie. Musimy mówić w tej sprawie jednym głosem.”

„Niesamowity poziom osiągnęło natężenie propagandy “przyjmujcie uchodźców” i nacisków politycznych na odstąpienie od traktatu z Schengen i systemu Dublińskiego” – pisze na swoim profilu na “Facebooku” Rafał Ziemkiewicz. Publicysta dodaje, że „w konsekwencji uczyni to fikcją wolność przepływu osób, towarów i usług, czyli najważniejszy dla nas aspekt Unii”. Publicysta dodaje, że „zaczyna podejrzewać, że kryzys imigracyjny jest celowo potęgowany przez eurokratów i polityków niemieckich, by metodą “doktryny szoku” wymusić uległość państw narodowych, szczególnie takich jak Polska czy Węgry wobec unijnych hegemonów”. „Nie udało się przepchnąć eurokonstytucji i “państwa europejskiego” po dobroci, więc logiczną, acz grożącą tragicznymi skutkami w wypadku niepowodzenia, jest próba wymuszenia posłuchu” – zaznacza Ziemkiewicz. I zastanawia się, jak ten egzamin przejdzie Andrzej Duda. „Z pewnym niepokojem czekam, jak ten pierwszy stress-test przejdzie Andrzej Duda. Czy okaże się politykiem twardym czy stanowczym, czy pozwalającym się zahukać (jak dał się niestety zahukać śp. L. Kaczyński z traktatem libońskim i “Joaniną”) “Dudusiem”? Na razie milczy, ale to milczenie nie może się przedłużać” – tłumaczy autor komentarza. Dodaje, że w jego ocenie „prezydent powinien jasno potwierdzić polskie stanowisko: uchodźców możemy przyjmować, imigrantów – nie”. „Ale uchodźców nie możemy przyjmować, dopóki nie ma jasnego, jednolitego systemu weryfikacji wniosków azylowych, i tym, a nie wymuszaniem kwot, muszą się organa unijne zająć w pierwszej kolejności (inaczej, znając unijną solidarność, Niemcy i inni główni gracze zostawią sobie kobiety i dzieci, a nam będą podkukułczać osobników najbardziej podejrzanych). Powinien też prezydent wyraźnie podkreślić potrzebę solidarności krajów środkowoeuropejskich” – podkreśla. Na koniec zachęca do działania prezydenta Dudę. „Panie prezydencie, Pan się nie boi – zdecydowana większość Polaków nie poddaje się temu propagandowemu jazgotowi i stanie za panem” – tłumaczy.

Jacek Żakowski załamuje ręce widząc, co dzieje się w Polsce w sprawie imigracji. Jego oburzenie jest tak wielkie, że zaczął pluć jadem w katolików i ostrzega wręcz przed… „chrześcijańskim nazizmem”. Jak widać emocje odbierają rozum. „W lustrze uchodźców zobaczyliśmy naszą straszną twarz. Nie tylko ksenofobiczną, rasistowską i islamofobiczną. Także – bez względu na kontekst – egoistyczną, samolubną, okrutną, tchórzliwą, agresywną i paranoiczną. Złą w niemal każdym wyobrażalnym sensie” – denerwuje się Żakowski w „Gazecie Wyborczej”. Żakowski przechodzi do oczerniania i atakowania Polaków. To w „Gazecie Wyborczej” zawsze dobrze się sprzedaje. „Nigdy dotąd ta straszna polska twarz nie była tak dobrze widoczna, bo nigdy wcześniej nie mogliśmy tak ostro zestawić reakcji Polaków z reakcją innych społeczeństw na cudze cierpienie” – ocenia redaktor. „Absurdalnie głośno rozprawialiśmy o terrorystach, islamizacji, groźbie destabilizacji, kosztach i o tym, że nie mamy kolonialnych rachunków do spłacenia. Fetor polskiej ksenofobii rozniósł się po Europie. (…) Uchodźcy są dla polskiej tożsamości nie tylko wyzwaniem, ale także szansą” – uważa Żakowski. Moralny szantaż jest w tej kwestii po prostu groteskowy, ale swoje tezy rozwijał też na antenie TVP Info, gdzie posunął się dalej, ogłaszając, że za nazizmem de facto stało… chrześcijaństwo. „Kraje islamskie mają podobną historię jak Polska. Okupacja spowodowała, że tu i tu religia ma większe znaczenie. (…) Idea śmierci za ojczyznę, te wszystkie powstania wolnościowe. Kto ma większy szacunek dla życia. Islam czy chrześcijański nazizm? To chrześcijańskie Niemcy stworzyły Auschwitz” – przekonywał.

Lider listy swojego imienia Paweł Kukiz oraz Jarosław Gowin ze Zjednoczonej Prawicy opowiedzieli się za przyjmowaniem imigrantów do Polski. Gowin sprzeciwia się jedynie napływowi muzułmanów, natomiast Kukiz chce prosić amerykańskie służby o informacje w ich sprawie. W poniedziałek Paweł Kukiz był gościem Moniki Olejnik w Radiu ZET. Podczas rozmowy stwierdził, że zmienił zdanie na temat przyjmowania uchodźców, ponieważ wcześniej był zadeklarowanym przeciwnikiem takiego rozwiązania. Wpływ na poglądy Kukiza w tej sprawie miały mieć zdjęcia publikowane w mediach. Lider listy „Kukiz’15” zaznaczył, iż nie powinna to być jednak liczba większa niż deklarowane pierwotnie przez premier Ewę Kopacz dwa tysiące osób. W sprawie ich monitoringu Kukiz jest zwolennikiem poproszenia o pomoc amerykańskich służb. Jarosław Gowin, jeden z liderów Zjednoczonej Prawicy będącej w sojuszu z Prawem i Sprawiedliwości, również jest zwolennikiem przyjęcia uchodźców, choć nie powinni oni być muzułmanami. Prawicowy polityk uważa, że Polskę stać na zakwaterowanie nawet więcej niż dwóch tysięcy osób.

Źródła: Wolna-Polska.pl (1), Stefczyk.info (2-4), Autonom.pl (5)
Kompilacja 5 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. tupper_martin 09.09.2015 11:57

  “Unia Europejska powinna zrobic co w jej mocy, zeby zniwelowac narodowa jednolitosc w krajach czlonkowskich”
  Peter Sutherland – szef UN ds migracji i jednoczesnie prezes (niewykonawczy) Goldman Sachs.

  Zrodlo:
  http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395

  Społeczeństwa podzielone etnicznie nie są w stanie się zjednoczyć w przypadku konieczności obrony swoich interesów. Wystarczy dofinansować ekstremistów z jednej strony, a konflikt sam będzie się później eskalował. Społeczeństwo zamiast walczyć o swoje interesy, zaczyna tłuc się między sobą.
  A juz pelnia ekstazy jest wtedy, jak w wyniku kryzysu czy zniszczen tym konfliktem wywolanym, mozna pozniej lemingom wcisnac “pomoc” w postaci kredytu (np MFW) do splacania z odsetkami.

  I jeśli poprzez różne fundacje Goldman Sachs czy inne wieksze banki są w stanie finansować kamapnie medialne w “polskich” mediach oraz przekupywać polskich czy niemieckich polityków, żeby lobbowali za imigracją, to walka z taką manipulacją jest naprawdę trudna.

 2. kozik 09.09.2015 14:22

  Skoro Kopacz tak zapewnia – jak kopano w Smoleńsku metr w głąb, a przy sekcjach nie było nieprawidłowości – to ja szykuję plecak ucieczkowy i zapasy żywności. Nie wierzę jej jak psu!!!

  Polska odmawia przyjęcia imigrantów -> Ksenofobia! Chrześcijański nazizm!
  Izrael odmawia przyjęcia imigrantów -> …
  No właśnie co? Co panie Szechter, co panie Żakowski wymyślicie, żeby dalej bracia starsi w wierze (aszkenazi) mogli robić geszefty na głupich, słowiańskich gojach?

  Panie Kukiz, jest Pan dobrym człowiekiem, szanuję Pana i na UCHODŹCÓW mogę się zrzucić, ale IMIGRANTÓW niech Pan przyjmie we własnym domu. Poza tym musi Pan przemyśleć sprawę rozpracowywania imigrantów przez Amerykanów, którzy wspomagali ISIS i ISIL, bo to mi śmierdzi na kilometr!

 3. adambiernacki 09.09.2015 14:25

  Ciekawe, że za wszystkim co złe stoi jakieś żydzisko…

 4. jeszcze 09.09.2015 14:52

  No i co? Macie swojego Kukiza. Czy komuś jeszcze pozostały złudzenia, że Kukiz to niezależny polityk polskiego pochodzenia?

 5. jeszcze 09.09.2015 21:36

  “A jak który odmówi poczęstunku to nas śmiertelnie obrazi i won z Polski!”
  :)))
  Myślę, że Kukiz nie jest ignorantem. To po prostu swój (czyli ich) chłop.

 6. Anna Teresa 09.09.2015 22:33

  Anna Teresa 09.09.2015 22:30

  Zastanawiam się dlaczego ?
  Dlaczego milion zdrowych silnych mężczyzn kierowanych jest do Europy
  do krajów ,które nienawidzą bo ateiści, chrześcijanie
  Dlaczego ?

  Przyśpieszony proces integracji w kołchozie unijnym prace Europejskich Federalistów,
  a więc w konsekwencji całkowita utrata suwerenności , która może doprowadzić Polaków, Węgrów i innych Europejczyków do buntów manifestacji, strajków.

  Traktat Lizboński pozwala zabijać w trakcie aresztowania ,w czasie zamieszek czy starć

  Kim będą ci nowi Europejczycy?
  Jakie przeznaczą im zadanie
  Wojna z Rosją ? za mało w Europie świeżego mięsa armatniego ?
  Kto na kogo będzie polował ?
  Kto będzie lisem a kto królikiem ?

 7. Qbkinss 09.09.2015 23:28

  to w tym momencie już chyba trzeba protestować, bo później będzie za późno, musztarda po obiedzie, przedstawią sytuację, że jest bez wyjścia, a ludzie sami będą błagali, żeby wyprowadzić policję na ulice i zacieśnić inwigilację, to będzie kołchoz dopiero 😀

 8. grzech 10.09.2015 08:14

  A dlaczego ten sponsor nie daje kasy na przelot muzułmanów do Austrii albo najlepiej do swojego kraju – Izraela?

  Kopacz tak pieprzy jak potłuczona mogłaby papieżem zostać skoro zaprasza jak i on tykającą bombę dla naszej kultury. Premierzyca razem z PO oraz tymi którzy popierają ich przyjście na ziemię polską powinni wziąć i przechowywać ich pod swoim dachem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.