Węgry zwalniają młode matki od podatku dochodowego

Opublikowano: 09.01.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1190

Rząd węgierski, kierowany długofalową polityką wspierania własnych obywateli, utrudniania napływu imigrantów i realizujący prorodzinną politykę, zwolniły młode matki od płacenia podatku dochodowego.

Węgry kierowane przez Viktora Orbána, które doświadczają, tak jak inne kraje postkomunistyczne, niskiego wskaźnika urodzeń, intensywnie i realnie realizują plany wspierania rodzin i pobudzają przyrost naturalny.

W ramach tej polityki Węgry wprowadzają w 2023 roku zwolnienia od podatków dochodowych dla kobiet, które do 30 roku życia zostaną matkami.

Jak wyjaśniła węgierska sekretarz stanu ds. polityki rodzinnej, Ágnes Hornung, „Według obliczeń rządu, dziesiątki tysięcy młodych matek z dochodem mogłyby skorzystać z możliwości zwolnienia z podatku. … Są one uprawnione nie tylko do nowego zwolnienia z podatku dochodowego, ale w równym stopniu do wszystkich innych form wsparcia rodzinnego, w tym ulgi podatkowej dla rodzin, wsparcia dla oczekujących dziecka [pożyczki] oraz opłaty za opiekę nad dzieckiem” – dodała.

Ulga podatkowa będzie miała zastosowanie „niezależnie od tego, czy [matka] jest mężatką, osobą samotną czy rozwódką” i będzie trwała od 12 tygodnia ciąży do końca roku, w którym matka kończy 30 lat, ma mieć „podwójny cel” „promowania narodzin dzieci” i „pozostawienia więcej pieniędzy rodzinom”.

Jak do tej pory przepisy na Węgrzech zapewniają m.in. następujące ulgi: osoby pracujące do 25 roku życia płacą zerowy podatek PIT; matki do 30 roku życia płacą zerowy podatek oraz matki z co najmniej czwórką dzieci płacą zerowy podatek.

Zdjęcie: TryJimmy (CC0)
Na podstawie: Breitbart.com
Źródło: Bibula.com

11

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. tojazenn 10.01.2023 19:41

    to lepsze niz 500+

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.