Węgry zlikwidowały obóz dla imigrantów na granicy

Opublikowano: 23.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 306

Węgry podporządkowały się, przynajmniej częściowo, wyrokowi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który orzekł, że przetrzymywanie osób ubiegających się o azyl w obozie jest nielegalne.

Chociaż doradca prezydenta Orbana powiedział, że Węgry nie zgadzają się z wyrokiem, dzień po jego wypowiedzi obóz, w którym przebyło około 300 osób, które nie dostały azylu został zlikwidowany a imigranci przewiezieni do innych ośrodków na terenie Węgier. Gergely Gulyas, szef sztabu Orbana, powiedział: „Rząd Węgier nie zgadza się z wyrokiem, uważamy go za zagrożenie dla bezpieczeństwa europejskiego, ale jako członek Unii Europejskiej podporządkujemy się wyrokowi sądu”.

Nie jest jasne, czy imigranci będą mieli swobodę poruszania się czy też zostali przewiezieni do innych ośrodków, przypominających więzienia. Według prawa unijnego osoby, która nie otrzymała azylu nie można przetrzymać w zamkniętym ośrodku dłużej niż półtora roku a znaczna część osób z węgierskiego obozu była przetrzymywana dłużej. Węgry mogą natomiast odsyłać osoby, które nie dostały azylu, do kraju pochodzenia.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.