Węgry zerwą intratny dla Szwecji kontrakt

Opublikowano: 31.05.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 545

Węgry są gotowe do rozwiązania umowy z koncernem Saab po ataku szwedzkich polityków na Viktora Orbana.

https://www.youtube.com/watch?v=L9QRMd7r6l0

Węgry rozważają zerwanie umowy najmu czternastu samolotów Jas 39 Gripen i zastąpienie ich amerykańskimi F-35. Powodem tej decyzji, która może kosztować Szwecję wiele miliardów koron i tysiące miejsc pracy, są powtarzające się ataki szwedzkiego rządu na władze Węgier w imię tzw. poprawności politycznej. Węgrom zarzuca się brak wielokulturowości i dyskryminacje feministek.

Niedawno minister zabezpieczenia społecznego Annika Strandhäll porównała węgierskiego premiera Viktora Orbána do Adolfa Hitlera, ponieważ uznała, że polityka prorodzinna rządu węgierskiego, która zapewnia ulgi podatkowe i dotacje rodzinom wielodzietnym, to czysto rasowy nazizm. Według Strandhäll polityka węgierska może prowadzić do narodzin bardziej „prawdziwych” białych dzieci, zamiast zastępować ludność imigrantami z trzeciego świata.

Po tym incydencie węgierski rząd wezwał szwedzkiego ambasadora Niclasa Trouva w Budapeszcie, aby zaprotestować przeciwko oskarżeniom szwedzkich władz.

W związku z tym Węgrzy rozważają zastąpienie umowy o wartości 1 miliarda dolarów ze Szwedami umową partnerską z amerykańskim Lockheed Martinem. Wybór padł na najnowsze F-16 lub samoloty piątej generacji F-35. Przyszłość dla Gripena (Saab Group) wygląda więc nieciekawie. Szwedzi strzelili sobie w kolano.

W ataki przeciwko Węgrom angażuje się także szwedzka opozycja. W lutym Ulf Kristersson podjął inicjatywę wykluczenia węgierskiej partii rządowej Fidesz z grupy PPE Partii Konserwatywnej UE, ponieważ rząd węgierski skrytykował finansową działalność imigranta miliardera George’a Sorosa w Europie. Jako powód Kristersson stwierdził, że Soros jest Żydem i dlatego krytykuje go „antysemicki półgłówek”.

Dokładnie, ile miejsc pracy zostanie utraconych, jeśli Węgry zrezygnują ze współpracy JAS, nikt nie jest w stanie określić. W każdym razie jasne jest, że rachunek dla podatników wyniesie wiele miliardów koron.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. donkey 31.05.2019 13:57

    Wątpliwa sprawa żeby Węgry kupiły F-35, skoro nawet F-22 nie jest eksportowany.

  2. kryspus 31.05.2019 14:51

    Widać Orban jest twardy ma jaja i nie ulega naciskom. Brawo!

  3. Lord Jim 02.06.2019 14:58

    Z F-35 nie będą mieli problemów bo USA chcą opchnąć te sztuki które nie zostaną dostarczone do Turcji. Dlatego pojawiła się gotowość do sprzedaży samolotów F-35 do Polski i teraz do Węgier.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.