Węgry wprowadziły państwową regulację cen żywności

Opublikowano: 13.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1308

Węgry ustaliły, że ceny sześciu produktów spożywczych zostaną utrzymane na poziomie takim, jaki obowiązywał w dniu 15 października 2021 roku – poinformował premier Viktor Orban po posiedzeniu parlamentu.

„Dziś podjęliśmy decyzję, że będziemy interweniować w sprawie cen sześciu produktów: cukru granulowanego, mąki pszennej, oleju roślinnego słonecznikowego, szynki wieprzowej, piersi z kurczaka oraz mleka krowiego o zawartości tłuszczu 2,8%. Oznacza to, że cena tych sześciu produktów musi powrócić do poziomu z 15 października ubiegłego roku. Od lutego powinno to obowiązywać we wszystkich sklepach” – powiedział Orban w nagraniu zamieszczonym na swoim koncie na Facebooku.

Powiedział, że rząd ucieka się do takich środków, aby chronić interesy współobywateli w obliczu rosnących cen artykułów pierwszej potrzeby spowodowanych kryzysem energetycznym w Europie. Orban powiedział, że Węgry ograniczyły wcześniej podwyżki cen benzyny i prowadziły politykę obniżania rachunków za media.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Rozbi 13.01.2022 18:02

  News za kilka miesięcy:
  Na sklepowych półkach w Budapeszcie brakuje: cukru granulowanego, mąki pszennej, oleju roślinnego słonecznikowego, szynki wieprzowej, piersi z kurczaka oraz mleka krowiego o zawartości tłuszczu 2,8%.

  Tylko będzie to pewnie artykuł mises.pl albo innego medium, sputnik albo strajk nabiorą wody w usta.

  Jeśli koszty produkcji wzrosły, to albo rząd zmusza producentów do strat, albo ewentualnie dopłaca im za straty, czyli zapewne zadłuża jeszcze bardziej całe społeczeństwo.

  Ceny regulowane NIGDY w historii nie skończyły się dobrze, zalety widoczne są tylko na początku przez krótki okres. I trzymam kciuki za węgrów że ceny regulowane nie potrwają u nich dłużej niż 3 miesiące, bo inaczej czeka ich mały armageddon spożywczy 🙁

 2. MasaKalambura 13.01.2022 20:00

  Wybory w Kwietniu.

 3. woma123 13.01.2022 23:45

  HI

  Za trzy miesiące nie wycofają się z cen regulowanych, ale pozwolą na otwieranie tzw. “sklepów komercyjnych”, w których ceny będzie regulował rynek (patrz podaż/popyt). Ja już to przechodziłem w latach 80’tych i dobrze pamiętam. Ciekawe czemu Pan Kaczyński nie pamięta i brnie w tym samym kierunku? Jest trochę starszy ode mnie! A może dobrze pamięta, ale nieprzeparta mania władzy zamazuje mu obraz rzeczywistości?

  Tak czy siak, cele i droga zostały jasno wytyczone. Socjalizm w najgorszym, kałmuckim wydaniu.

  DuDuS

 4. Admin WM 14.01.2022 09:32

  Należałoby raczej wprowadzić maksymalne marże, by nie windowano sztucznie cen.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.