Węgierski wywiad ma rozpracować siatkę Sorosa

Opublikowano: 29.10.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 932

Najwięksi krytycy polskich i węgierskich władz zwykle opłacani są z pieniędzy George’a Sorosa, miliardera i spekulanta finansowego, który posiada bardzo silne wpływy w całej Europie. W jego kieszeni siedzi wielu polityków, dziennikarzy oraz całe rzesze organizacji pozarządowych. Siły Sorosa bardzo chętnie zajmują się donoszeniem na Polskę i Węgry do Unii Europejskiej, która z kolei grozi karami za rzekome łamanie demokracji.

W Rosji działalność instytucji powiązanych z Sorosem jest nielegalna. Podobne kroki w tej sprawie podejmują Węgry. Miliarder opłaca organizacje pozarządowe, aby te próbowały wpływać na sytuację polityczną w danym kraju. Taką ingerencję w sprawy wewnętrzne obserwujemy również w Polsce, która jak dotąd nie zakazała działalności organizacji należących do George’a Sorosa.

Tymczasem Węgry prowadzą bardzo aktywną walkę. Władze dążą do zamknięcia finansowanego przez “filantropa” Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego, co spotyka się z ostrą reakcją ze strony Unii Europejskiej. W lipcu rozpoczęto antysorosową kampanię, która wyjaśnia, że miliarder jest odpowiedzialny za masowy napływ nielegalnych migrantów destabilizujących Europę. Niespodziewanie Izrael stanął po stronie Węgier i poparł nagonkę na Sorosa.

W piątek podczas wywiadu dla radia Kossuth FM premier Victor Orban powiedział, że służby wywiadowcze mają rozpracować siatkę Sorosa i namierzyć ludzi, którzy skarżą się Unii Europejskiej, popierają ataki na Węgry i zmuszanie tego państwa do zmiany polityki w kwestii masowej nielegalnej migracji. Na celowniku węgierskich agentów znajdą się finansowane z zewnątrz organizacje pozarządowe, ale także dziennikarze i politycy. Victor Orban najwyraźniej spodziewa się wzmożonej aktywności sorosowców przed i w trakcie wyborów parlamentarnych, które odbędą się w 2018 roku.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: FT.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Węgrzy maja słusznośc…Zastanawiam sie czemu u nas nadal pozwala sie panoszyc w kraju tym sprzedajnym “organizacjom” i ludziom opłacanym jego kasa, i wykonującym jego polecenia..