Węgierski premier o zagrożeniach dla Europy

Opublikowano: 24.07.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 428

Premier Węgier Viktor Orbán powiedział podczas corocznego wystąpienia dla Węgrów mieszkających w Rumunii, iż Unia Europejska potrzebuje głębokiej reformy, ponieważ w innym wypadku nie poradzi sobie z czyhającymi na nią zagrożeniami. Dla lidera Fideszu najpoważniejszymi z nich są islamizacja kontynentu, napływ imigrantów, zła sytuacja demograficzna, czy też działalność finansisty Georga Sorosa. Ponadto Orbán zadeklarował, iż nie pozwoli na prowadzoną przeciwko Polsce „kampanię inkwizycyjną”.

Orbán co roku bierze udział w Uniwersytecie Letnim i Obozie dla Młodzieży Węgierskiej w Băile Tușnad, czyli najmniejszym mieście w całej Rumunii. Węgierski premier podczas spotkania z węgierską mniejszością zamieszkującą Siedmiogród przedstawia swoje polityczne credo na najbliższe miesiące, a w tym roku jego priorytetem ma być dążenie do reformy Unii Europejskiej. Lider Fideszu kierował swoje przesłanie przede wszystkim na potrzeby polityki wewnętrznej, ponieważ Węgrzy mieszkający w Rumunii będą mogli w przyszłym roku głosować w węgierskich wyborach parlamentarnych.

Z tego powodu Orbán rozpoczął swoje wystąpienie od stwierdzenia, iż wybory w jego kraju będą miały wymiar europejski, bo przeciwko Węgrom występują biurokraci z Brukseli, organizacje finansowane przez amerykańsko-żydowskiego finansistę Georga Sorosa, a także wspierane przez niego media. Tymczasem węgierskie państwo pod rządami Fideszu ma odgrywać niezwykle ważną rolę w zapobieganiu dechrystianizacji Europy, która jest zagrożona między innymi przez próbę sprowadzenia do niej milionów imigrantów wywodzących się z obcej cywilizacji.

Węgierski premier uważa, iż niemożliwe jest zintegrowanie dużej liczby muzułmańskich imigrantów w „judeochrześcijańskiej kulturze”, a przykładem może być podejście obu cywilizacji do kwestii równości kobiet i mężczyzn. Z tego powodu według Orbána obecnie toczy się gra o to, czy w nadchodzących dziesięcioleciach „Europa będzie nadal należeć do Europejczyków”, zaś w zachowaniu takiego stanu rzeczy kluczowe są silne poczucie tożsamości kulturowej i ochrona europejskich granic przed napływem nielegalnych imigrantów.

W tej ostatniej kwestii istnieje jednak tajny plan Sorosa, który zakłada, iż co roku na terytorium Unii Europejskiej ma być transportowany blisko milion imigrantów, którzy po przybyciu do Europy mają otrzymywać równowartość ok. 15 tys. euro, czyli sumę przekraczającą roczny dochód przeciętnego Węgra. Kolejnym elementem wspomnianego projektu jest rozdzielanie przybyszy spoza kontynentu pomiędzy członków unijnej wspólnoty, zaś europejscy biurokraci mają czuwać nad realizacją całego planu w państwach członkowskich UE.

Przewodniczący centroprawicowego Fideszu zauważył, że zawsze kiedy któreś z państw członkowskich UE chce realizować politykę jakiej oczekują obywatele, a która sprzeczna jest z wizją eurokratów, wówczas do akcji wkracza „naczelny inkwizytor”. Obecnie jest nim wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który tym razem zamiast Węgrami zajmuje się Polską, ale jego „inkwizycyjna kampania” nie będzie skuteczna, ponieważ węgierski rząd zamierza wykorzystać wszystkie możliwe środki prawne w ramach solidarności z Polską.

Na podstawie: Visegradpost.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jur56 24.07.2017 21:51

    Czy można to osiągnąć bez pełnej współpracy całej populacji ludzkiej . – ” … Ale po kolei…
    Poziom 0 – to ten na którym znajduje się Ziemia. Wyznacznikiem tego poziomu jest fakt istnienia na planecie inteligentnych istot, które są w stanie wytworzyć cywilizację – rozwinąć pismo, budownictwo, życie miejskie oraz struktury społeczne. Cywilizacja taka potrafi budować monumentalne, aczkolwiek proste technologicznie budowle jak np. piramidy i różnego rodzaju świątynie. W skali Kardaszewa jest to najniższy poziom początkowy.
    Poziom 1 – cywilizacje te potrafią wykorzystywać całość energii dostępnej na swojej planecie, a więc zarówno energię wiatru, wody – rzek oraz fal i pływów oceanicznych, wulkanów, czy ruchów płyt tektonicznych. Cywilizacja ta jest na tyle ekologiczna, że nie zaśmieca swojej planety ponieważ odpadki też mogą służyć wytwarzaniu energii. Potrafi kontrolować występujące na planecie siły i np. powstrzymywać trzęsienia ziemi, huragany. Jest także w stanie korzystać z energii termojądrowej. Na poziomie eksploracji kosmosu zakończyła już badanie swojego macierzystego układu słonecznego oraz jest na etapie rozpoczęcia budowy pierwszych stacji międzyplanetarnych. Bazując na niektórych wynikach badan naukowych niektórzy zwolennicy tej skali szacują przybliżony czas przejścia Ziemi do tego poziomu zaledwie na 2100 rok!.. ” http://ciekawe.org/2015/05/26/kiedy-nasza-cywilizacja-osiagnie-kolejny-stopien-rozwoju/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.