Węgierska Partia Socjalistyczna organizacją przestępczą

Opublikowano: 31.12.2011 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 577

WĘGRY. 30 grudnia posłowie posiadającej konstytucyjną większość rządzącej partii Fidesz (Fidesz – Magyar Polgári Szövetség) premiera Viktora Orbána (na zdjęciu) zatwierdzili poprawkę do konstytucji uznającą opozycyjną Węgierską Partię Socjalistyczną (Magyar Szocialista Párt, MSZP) za organizację przestępczą, która ponosi pełną odpowiedzialność za zbrodnie reżimu komunistycznego w tym kraju. Według niej Węgierska Partia Socjalistyczna, która w 1989 roku zmieniła nazwę z Węgierskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, jest “spadkobierczynią zbrodniczego reżimu komunistycznego i jako organizacja przestępcza powinna ponieść odpowiedzialność za eliminację demokratycznej opozycji i eksterminację narodu węgierskiego”.

Choć zdecydowana większość obecnych działaczy socjaldemokratycznej dziś MSZP jest zbyt młoda, by brać udział w tamtych wydarzeniach, prawica argumentowała, że kiedyś partia była odpowiedzialna za torturowanie działaczy opozycji i skazywanie ich na roboty przymusowe, inwigilację i zdławienie antykomunistycznego powstania w roku 1956.

W trakcie głosowania nad poprawką, która wejdzie w życie już 1 stycznia 2012 roku, posłowie opozycji opuścili salę posiedzeń. Szef WPS Attila Mesterházy zasygnalizował, że być może deputowani tego ugrupowania nie wrócą do parlamentu i zainicjują masowe protesty w kraju.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
pasanger8
Użytkownik

Hitler też wydał ustawę o zakazie działalności innych partii.Widać ,że Orban ma wzorce.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Na marksistowsko-leninowskich bzdurach oparto system kryminogenny, który z założenia produkuje zwyrodniałych przestępców.