Węgierscy komuniści nie chcą imigrantów

Opublikowano: 24.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 189

Węgierska Partia Pracujących opowiedziała się zdecydowanie przeciwko pomysłowi relokacji imigrantów z Bliskiego Wschodu na terenie państw Europy Wschodniej. Według komunistów nasz region ma wystarczająco dużo problemów, stąd nie powinien zgadzać się na postulaty zachodnioeuropejskich polityków.

Na swojej stronie internetowej komuniści z Węgierskiej Partii Pracujących (Magyar Munkáspárt) odpowiedzieli na pomysł zgłoszony przez niemiecką europoseł Skę Keller, która jest szefem frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim. Keller zaproponowała, aby do państw Europy Wschodniej przesiedlić całe syryjskie wioski, co rozwiązałoby problem niechęci bliskowschodnich imigrantów do osiedlania się w naszym regionie. Według europarlamentarzystki nie czuliby się wówczas osamotnieni w państwach, gdzie nie istnieje mniejszość muzułmańska.

Według węgierskiej skrajnej lewicy pomysł jest efektem tego, iż bogate państwa Europy Zachodniej nie wiedzą co zrobić z kwestią imigrantów, dlatego chcą załatwić problem przeludnienia poprzez przesiedlenie ich do Europy Wschodniej. Węgierska Partia Pracujących uważa jednak, że nasz region ma wiele innych problemów, dlatego nie może być mowy o budowaniu na jego terenie wiosek zamieszkiwanych przez przybyszy spoza Europy.

Niewielkie ugrupowanie powstało w grudniu 1989 r., założone przez część działaczy Węgierskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (MSZMP), którzy nie zaakceptowali odrzucenia ideologii komunistycznej przez jej następczynie w postaci Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP).

Na podstawie: Munkaspart.hu
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o