Węgierscy komuniści nie chcą imigrantów

Opublikowano: 24.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 414

Węgierska Partia Pracujących opowiedziała się zdecydowanie przeciwko pomysłowi relokacji imigrantów z Bliskiego Wschodu na terenie państw Europy Wschodniej. Według komunistów nasz region ma wystarczająco dużo problemów, stąd nie powinien zgadzać się na postulaty zachodnioeuropejskich polityków.

Na swojej stronie internetowej komuniści z Węgierskiej Partii Pracujących (Magyar Munkáspárt) odpowiedzieli na pomysł zgłoszony przez niemiecką europoseł Skę Keller, która jest szefem frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim. Keller zaproponowała, aby do państw Europy Wschodniej przesiedlić całe syryjskie wioski, co rozwiązałoby problem niechęci bliskowschodnich imigrantów do osiedlania się w naszym regionie. Według europarlamentarzystki nie czuliby się wówczas osamotnieni w państwach, gdzie nie istnieje mniejszość muzułmańska.

Według węgierskiej skrajnej lewicy pomysł jest efektem tego, iż bogate państwa Europy Zachodniej nie wiedzą co zrobić z kwestią imigrantów, dlatego chcą załatwić problem przeludnienia poprzez przesiedlenie ich do Europy Wschodniej. Węgierska Partia Pracujących uważa jednak, że nasz region ma wiele innych problemów, dlatego nie może być mowy o budowaniu na jego terenie wiosek zamieszkiwanych przez przybyszy spoza Europy.

Niewielkie ugrupowanie powstało w grudniu 1989 r., założone przez część działaczy Węgierskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (MSZMP), którzy nie zaakceptowali odrzucenia ideologii komunistycznej przez jej następczynie w postaci Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP).

Na podstawie: Munkaspart.hu
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.