Weganie mogą już służyć w armii szwajcarskiej!

Opublikowano: 22.10.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 549

Członek organizacji broniącej praw zwierząt i weganin, zdaniem szwajcarskiego sądu, ma prawo do odbycia służby wojskowej.

Antoni Da Campo został uznany za niezdolnego do służby wojskowej, ponieważ armia nie jest w stanie przystosować się do przestrzeganej przez niego diety oraz zagwarantować mu prawa do niechodzenia w skórzanych butach. I to mimo tego, że Da Campo deklarował, że sam zapłaci za buty z tworzywa syntetycznego. Ponieważ nie mógł też odbyć służby zastępczej, jako osoba uznana za niezdolną do służby musiał płacić specjalny podatek do momentu ukończenia 30. roku życia.

Mężczyzna wniósł sprawę do sądu argumentując, że decyzja armii jest sprzeczna z prawem człowieka do zachowywania własnych przekonań. Jego zdaniem nie było żadnych podstaw prawnych, by – kierując się jedynie jego weganizmem – uznać go za niezdolnego do służby wojskowej, zaś wymaganie od niego podatku za to, jaki wyznaje światopogląd jest dyskryminacją.

Sąd nakazał, by armia jeszcze raz rozważyła swoją decyzję. Przedstawiciele wojska uznali zatem mężczyznę za zdolnego do służby.

Po otrzymaniu korzystnej decyzji Szwajcar powiedział, że choć sprzeciwia się “niepotrzebnemu zabijaniu zwierząt przez ludzi, to jednocześnie obrona demokracji i współobywateli przed agresją innego państwa, która może wymagać zabijania ludzi, jest całkowicie uzasadniona”.

– Wokół nas jest coraz więcej wegan, jestem szczęśliwy, że armia zdecydowała się dostosować do zmieniającej się rzeczywistości. Weganie powinni mieć te same prawa i obowiązki co inni obywatele. Nie można wymagać od nich podatku tylko za to, że nie chcą zakładać butów, przez które musiały ginąć zwierzęta – dodał.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.