WEF chce, aby twój dom był wart mniej niż 0 zł

Opublikowano: 17.12.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 4132

Światowe Forum Ekonomiczne chce, aby twój dom lub mieszkanie miało ZEROWĄ wartość do 2050 roku. Większość domów i budynków ma stać się aktywami osieroconymi. Czy twoje nieruchomość przypomina jeden z tych domów?

Czy twój dom (jednorodzinny lub wielorodzinny) NIE został zbudowany zgodnie z 10 zasadami zielonego budownictwa WEF opublikowanymi w 2021 roku? Czy twój dom NIE wygląda jak „budynek przyszłości o zerowej wartości netto”, jak pokazano poniżej?

W takim razie powinieneś mieć świadomość, że WEF uważa, że twój dom lub budynek komercyjny jest przewartościowany z powodu wyimaginowanej „bańki węglowej” i powinien być wart ZERO. Jeśli WEF ma z tym coś wspólnego, twój budynek może stać się „zasobem osieroconym”, czyli porzuconym z powodu zmian w przepisach, chyba że podejmiesz kosztowną i często niemożliwą modernizację – oczywiście na swój koszt!

„Bańka węglowa” a ceny nieruchomości

Kluczowy punkt programu, który odnosi się do zatwierdzonych przez WEF „Wytycznych zarządzania ryzykiem cenowym” i „Zasad zielonego budownictwa”, stanowi: „ULI ostrzega przed możliwą „bańką węglową”, w której ciągły brak wyceny tego przejściowego ryzyka utrzymuje sztucznie wysokie wartości nieruchomości i zwiększa prawdopodobieństwo, że ostatecznie staną się one zbyt drogie do przekształcenia, co doprowadzi do powszechnej migracji nieruchomości”.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do czytania ekonomicznego bełkotu, mogę ci to wyjaśnić, ponieważ mam tytuł magistra zarządzania biznesem.

WEF ostrzega nas, że domy i budynki komercyjne mogą być warte ZERO, ponieważ modernizacje potrzebne do osiągnięcia zerowej emisji netto mogą kosztować więcej niż ich wartość. Oznacza to, że twój dom lub nieruchomość komercyjna może być unieruchomiona.

Określenie „zasób osierocony” oznacza, że nie nadaje się on do użytku w obecnej formie ze względu na zmieniające się przepisy. W żargonie biznesowym istnieje „powszechna utrata aktywów”, gdy wiele budynków jest opuszczonych.

Abyście nie myśleli, że odnoszę się tylko do akapitu w jakimkolwiek artykule WEF, chcę pokazać wam cytaty z czterech oddzielnych dokumentów WEF, CRREM, UNEP i ULI, które mówią to samo.

1. Dekarbonizacja nieruchomości: jak wycenić przejście na zero, aby uniknąć „bańki węglowej”.

2. Ocena ryzyka przejścia ULI – Wytyczne do konsultacji.

Ostrzegają nas, że duże połacie miast staną się niezdatne do zamieszkania, ponieważ polityka zerowej emisji netto sprawi, że budynki staną się niezdatne do zamieszkania:

3. Koalicja na rzecz dekarbonizacji nieruchomości. Jak miasta mogą osiągnąć zerową emisję netto poprzez przymus.

4. Zarządzanie ryzykiem przejściowym w sektorze nieruchomości. Dostosowanie do porozumienia klimatycznego z Paryża – raport CRREM i UNEP FI.

Dokument pokazuje przykład, w jaki sposób WSZYSTKIE istniejące aktywa (budynki) mogą zostać unieruchomione do 2050 r.

Widać więc, że WEF i jego partnerzy bardzo poważnie podchodzą do faktu, że większość elektrowni zostanie w przyszłości „unieruchomiona” lub porzucona z powodu kosztów modernizacji.

Pożar wieży Grenfell

Wielka Brytania przoduje w wymaganiu od obecnych właścicieli domów modernizacji swoich budynków do zera netto.

Na przykład wiele budynków zostało ostatnio pokrytych specjalną „powłoką klimatyczną”, aby zmniejszyć straty ciepła. Niestety, jeden z tych budynków, niesławny Grenfell Tower, zapalił się wewnątrz owiewki. Budynek spłonął w ciągu kilku minut, pochłaniając liczne ofiary, których nie można było ewakuować.

Dlaczego możesz nie być w stanie zmodernizować swojego domu?

Sprawdź charakterystykę „domu przyszłości o zerowym poziomie netto”. Porównaj to ze swoim domem.

Instalacja dywanów na bazie kukurydzy i malowanie wnętrz farbą na bazie soi to łatwa część. Niektóre pomysły są szalone, np B. podlewanie ogrodu wodą z pryszniców i pralek.

Przejście na pompy ciepła i energię geotermalną lub pokrycie domu niestandardowymi panelami w celu lepszej izolacji prawdopodobnie będzie kosztować więcej niż wartość domu – wymagając wyburzenia lub porzucenia domu.

Zainstalowanie turbiny wiatrowej na dachu to wisienka na torcie. Pomyśl tylko o hałasie turbiny przenoszonym do twojego domu i dachu zawalającym się pod ciężarem turbiny.

– Elektryczne ogniwa słoneczne

– Słoneczne panele grzewcze

– Ciężar, moment obrotowy i wibracje turbiny wiatrowej zamontowanej na dachu

Jak nastąpi utknięcie

Jeśli sądzisz, że twój dom lub firma nigdy nie utknie w martwym punkcie, powinieneś myśleć inaczej. Może się to zdarzyć bardzo łatwo i wydaje się naturalne, a nie wcześniej zaplanowane.

– Światowa podaż paliw węglowodorowych może być ograniczona z powodu pozornie przypadkowych problemów geopolitycznych i ograniczeń w finansowaniu poszukiwań ropy naftowej, a także podatków nadzwyczajnych, które uniemożliwiłyby firmom naftowym i gazowym uzupełnianie kapitału wewnętrznego. Ceny węglowodorów mogą drastycznie wzrosnąć.

– Dodatkowe podatki od emisji dwutlenku węgla mogą zwiększyć i tak już wysokie ceny gazu ziemnego, oleju opałowego i energii elektrycznej.

– Jeśli, jak większość ludzi, żyjesz z ograniczonych dochodów, koszty ogrzewania i chłodzenia domu oraz płacenia kar za nieprzestrzeganie przepisów mogą przekraczać twoje możliwości finansowe.

– Twój świadomy klimatu bank może odmówić refinansowania twojego domu lub budynku komercyjnego, jeśli nie jest on zgodny z zasadą zerowej emisji netto.

– Sprzedaż budynku może okazać się problematyczna, ponieważ kupujący mogą nie być w stanie znaleźć finansowania bankowego i mogą nie chcieć płacić wygórowanych kosztów energii i kar.

W szczególności domy jednorodzinne zużywają znacznie więcej energii na mieszkańca niż domy wielorodzinne i są znacznie droższe w modernizacji. Stanowią przeszkodę w walce ze zmianami klimatycznymi.

W przypadku wystąpienia powyższego zdarzenia, co jest możliwe, twoja zdolność do zamieszkiwania twojego budynku kończy się i musisz się przenieść. Gdzie byście się przeprowadzili? Kto wie! Możesz wtedy pomyśleć o zielonym mieście przyszłości.

Żaden z powyższych aktorów nie został wybrany

Dziękuję za przeczytanie mojej historii o tym, jak kluczowi gracze na światowej scenie mogą sprawić, że twój dom lub kondominium stanie się przestarzały i „osierocony”. Chociaż mam nadzieję, że moje obawy okażą się bezpodstawne, obawiam się, że mogą okazać się prawdziwe.

W takim przypadku należy mieć świadomość, że żaden z powyższych podmiotów – WEF, ULI, CRREM Global, ONZ itp. – nie zostały wybrane przez nas do decydowania.

Należy pamiętać, że takie zmiany są mile widziane przez niektórych klimatystów, ale nawet oni powinni dowiedzieć się, że ich własne domy ostatecznie „zostaną porzucone”, a na budowę nowych może ich nie stać. Do której grupy należysz? Postawisz turbinę wiatrową na swoim dachu czy przeprowadzisz się do inteligentnego miasta przyszłości?

Autorstwo: Igor Chudow
Źródło oryginalne: IgorChudov.substack.com
Źródło polskie: Gloria.tv

Źródłografia

1. https://www3.weforum.org/docs/WEF_Green_Building_Principles_2021.pdf

2. https://www.weforum.org/agenda/2021/11/10-green-building-principles-real-estate-net-zero

3. https://www.weforum.org/agenda/2022/11/carbon-bubble-real-estate-decarbonization/

4. https://knowledge.uli.org/-/media/files/research-reports/2022/transition-risk-assessment-guidelines-for-consultation.pdf

5. https://www.weforum.org/agenda/2021/08/teaming-decarbonize-real-estate-city-governments-net-zero

6. https://www.crrem.eu/managing-transition-risk-in-real-estate/

7. https://en.wikipedia.org/wiki/Grenfell_Tower_fire

8. https://inhabitat.com/infographic-what-the-net-zero-homes-of-the-future-will-look-like/

9. https://www.bbva.com/en/sustainability/what-is-sustainable-financing/

10. https://igorchudov.substack.com/p/wef-climate-reparations-on-top-of


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 17.12.2022 15:02

    Właśnie pies pogrzebany, a raczej człowiek, ludzkość, człowieczeństwo pogrzebane przez zdecydowaną większość ludzkości (mniej więcej i między innymi wszystkich tych, którzy poddali się szprycowaniu covzyklonem) która na to wszystko się zgadza a w większości da się tak zmanipulować, że będą przyklaskiwali tym wytworom psychopatycznych mózgów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.