Według Trumpa Żydzi poprą go dla pieniędzy

Opublikowano: 09.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 761

Amerykański prezydent Donald Trump przemówił do członków jednej z czołowych proizraelskich grup w Stanach Zjednoczonych. W swoim wystąpieniu stwierdził między innymi, że Żydzi zagłosują na niego z powodu obawy o swoje pieniądze, ponieważ w przypadku wygranej kandydata Partii Demokratycznej „nie będą mogli robić interesów w 15 minut”.

Trump ubiegający się w tegorocznych wyborach o reelekcję, zwrócił się z prośbą o poparcie do lobbingowej grupy Amerykańskiej Rady Izraela (IAC). Nazwał on między innymi jej członków „brutalnymi zabójcami” i „niemiłymi ludźmi”, nawiązując tym samym głównie do interesów robionych przez działaczy organizacji w branży nieruchomości. Sam amerykański prezydent doskonale zna ten sektor, bo między innymi na nim dorobił się swojego majątku.

Według Trumpa amerykańscy Żydzi nie mają wyboru, bo nie poprą chociażby kandydatów Partii Demokratycznej, ponieważ są oni zwolennikami wprowadzenia podatku majątkowego. Mijał się on przy tym z prawdą twierdząc, że Demokraci opowiadają się za 100 proc. obciążeniami fiskalnymi dla najbogatszych. Trump dodał ponadto, że choć spora część działaczy AIC naprawdę go nie lubi to i tak będą na niego głosować, bo w przypadku zwycięstwa demokratycznego kandydata „nie będą mogli robić interesów w 15 minut”.

Ponadto miliarder narzekał na postawę niektórych amerykańskich Żydów. Jego zdaniem spora część żydowskiej społeczności USA „nie kocha Izraela w wystarczającym stopniu”, dlatego opowiedział się za zmuszeniem mieszkańców Ameryki do popierania państwa syjonistycznego.

Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o