Według Trumpa USA popełniły wiele błędów

Opublikowano: 06.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 947

Sąd Apelacyjny 9. okręgu USA odrzucił apelację Departamentu Sprawiedliwości od decyzji o wstrzymaniu wykonywania dekretu Donalda Trumpa dotyczącego ochrony przed terroryzmem – głosi dokument opublikowany na stronie internetowej sądu. Wcześniej informowano, że Amerykański Departament Sprawiedliwości złożył w sobotę apelację od decyzji sądu w Seattle o zawieszeniu działania dekretu o obronie przed terroryzmem. Dekret prezydenta USA Donalda Trumpa ma nie dopuścić do kraju radykalnych islamistów. Dokument wstrzymuje przyjmowanie uchodźców: z Syrii — na czas nieokreślony, z innych krajów — na 120 dni. Również na 90 dni zabrania wjazdu obywateli krajów, które wywołują „szczególne zaniepokojenie” — według mediów mowa o Syrii, Iranie, Iraku, Libii, Somalii, Sudanie i Jemenie. Dekret wywołał mieszane reakcje zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i społeczności międzynarodowej. Członkowie amerykańskiego Senatu z Partii Demokratycznej zamierzają wprowadzić ustawę, która zniesie działania dekretu. Prokuratorzy generalni 15 amerykańskich stanów nazwali tę decyzję Trumpa „nielegalną”.

Prezydent Donald Trump skomentował decyzję sądu w sobotę na “Twitterze”: ​„Ponieważ zakaz został zniesiony przez sędziego, wiele bardzo złych i niebezpiecznych ludzi może dostać się do naszego kraju”. Według niego jest to „straszna decyzja”.

Prezydent Donald Trump w sobotę oświadczył, że zamierza współpracować z Rosją, Ukrainą i innymi zainteresowanymi krajami w celu przywrócenia pokoju w rejonie ukraińskiej granicy, poinformował Biały Dom po rozmowie telefonicznej amerykańskiego lidera z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Według informacji Trump oświadczył, że „będziemy współpracować z Ukrainą, Rosją i wszystkimi innymi zainteresowanymi stronami, aby pomóc w przywróceniu pokoju wzdłuż granicy”. Prezydenci USA i Ukrainy omówili także możliwość odbycia spotkania w najbliższym czasie — podaje służba prasowa Białego Domu.

Prezydent USA oświadczył, że szanuje rosyjskiego lidera Władimira Putina, ale nie wie, czy będzie w stanie się z nim dogadać. Słowa amerykańskiego lidera cytuje stacja telewizyjna Fox News, gdzie w najbliższych dniach ukaże się wywiad z głową państwa. Według Trumpa byłoby lepiej, gdyby kraje były w stanie naprawić dialog. Jednak przyznaje, że nie wie, czy to się uda. “A jeśli Rosja pomoże nam w walce z grupą terrorystyczną Państwo Islamskie, co jest kluczową bitwą, a także z islamskim terroryzmem na całym świecie — to dobrze. Czy dojdziemy do ładu? Nie mam pojęcia” — powiedział.

Po tym dziennikarz przypomniał mu zarzuty, które Zachód wysunął pod adresem Moskwy i Putina. Dziennikarz nazwał rosyjskiego przywódcę „zabójcą”, na co szef Białego Domu powiedział, że „jest wielu zabójców i nasz kraj wcale nie jest taki niewinny”. Amerykański prezydent podkreślił również, że dla Stanów Zjednoczonych „lepiej jest dogadać się z Rosją, niż na odwrót”. Według Trumpa będzie „dobrze”, jeśli Moskwa pomoże USA w walce z ISIL. USA popełniły dużo błędów, w wyniku których zginęło wiele osób – powiedział Donald Trump. „Zobaczmy, co zrobiliśmy. Popełniliśmy wiele błędów. Na przykład ja od samego początku byłem przeciwny wojnie w Iraku” — powiedział Trump. Dziennikarz zwrócił wtedy uwagę, „że to były tylko błędy”, a nie zabójstwa. „Dobrze. Ale zginęło wielu ludzi. Proszę uwierzyć, wokół jest wielu zabójców” — odpowiedział na to amerykański prezydent.

Prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla Fox News oznajmił również, że „Iran absolutnie nie szanuje naszego kraju. Jest państwem terrorystycznym nr 1. Przyznaje środki na broń”. Amerykański przywódca zapowiedział, że będzie rozmawiać z Iranem z pozycji siły. „Już zaczęliśmy to robić” — powiedział. Jednocześnie Trump podkreślił, że nie będzie z góry uprzedzać o swoich posunięciach. “Zawsze krytykowałem prezydenta Baracka Obamę za to, że z góry informował o przerzuceniu wojsk do Mosulu lub w inne miejsca. Podawali dzień i czas. Nigdy w to nie wierzyłem” — oświadczył szef amerykańskiej administracji.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 6 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 06.02.2017 12:17

    Prawda nas wyzwoli .

  2. rumcajs 07.02.2017 10:56

    Trump, Iran i tak bedzie to wiedział, bo doniesie im o tym wywiad rosyjski…. Atak na Iran może okazac się bardzo bolesny, i rozpocząć armagedon…. To nie sa talibowie z kałachami….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.