Według Trumpa Biden sprowokował Putina do wojny

Opublikowano: 10.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1476

Były amerykański prezydent Donald Trump podtrzymuje swój pogląd na temat trwającej wojny na Ukrainie. Jego zdaniem rosyjski przywódca Władimir Putin został sprowokowany do rozpoczęcia konfliktu przez administrację Joego Bidena. Trump dodał po raz kolejny, że do jej wybuchu nie doszłoby, gdyby wciąż był gospodarzem Białego Domu.

W rozmowie z „Real America’s Voice”, lider amerykańskiej prawicy stwierdził, że Putin został nakłoniony do inwazji na Ukrainę z powodu retoryki obecnych przywódców Stanów Zjednoczonych. Zdaniem Trumpa ich podejście było „głupie”, bo szydzili oni z rosyjskiego prezydenta.

Do samej wojny nie doszłoby natomiast, gdyby wygrał on wybory w 2020 roku i pozostał na stanowisku amerykańskiego prezydenta. Trump uważa, że co prawda Rosja i Ukraina „nie kochałyby się”, ale jednocześnie „nie walczyłyby ze sobą”.

Od pewnego czasu były amerykański prezydent sugeruje, że konieczne jest jak najszybsze zakończenie trwającej wojny. W przeciwnym razie może dojść do jego eskalacji i użycia broni nuklearnej, a tym samym do wybuchu III wojny światowej. Między innymi z tego powodu Trump widzi siebie jako negocjatora między zwaśnionymi stronami.

Na podstawie: BusinessInsider.com, DoRzeczy.pl, RepublicWorld.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.