Według Putina wojna w Iranie byłaby „katastrofą”

Opublikowano: 21.06.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 567

Władimir Putin podczas swej dorocznej telewizyjnej rozmowy z rodakami mógł odnieść się do ostatnich wydarzeń wokół Zatoki Perskiej. Przestrzegł, że ewentualna wojna Stanów Zjednoczonych przeciw Iranowi spowoduje wybuch przemocy w całym regionie i olbrzymie fale uchodźców. Przy okazji odrzucił oskarżenia o udział Rosji w strąceniu samolotu Malaysia Airlines nad Ukrainą w 2014 r.

https://www.youtube.com/watch?v=h43GdWV_rGk

„Taka wojna może być bardzo niebezpieczna dla tego, kto ją rozpęta.” – mówił rosyjski prezydent – „Nie wiadomo, co się może później wydarzyć. W świecie islamskim Irańczycy są uznawani za lud, który umie zapewnić sobie bezpieczeństwo. Wolałbym, by sytuacja nie wyrwała się spod kontroli”.

„Iran całkowicie wypełniał swe zobowiązania wobec Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Uważamy, że nałożenie nań jakichkolwiek sankcji jest bezpodstawne” – mówił Putin, odnosząc się do zerwania przez USA międzynarodowego układu atomowego z Iranem, w zeszłym roku.

Rosyjski prezydent zakwestionował też zachodnie śledztwo w sprawie lotu MH-17 malezyjskich linii lotniczych, który skończył się śmiercią prawie 300 osób, w większości Holendrów. Jego zdaniem to, co śledczy prezentują jako dowody, nie może za nie uchodzić. „To nas nie przekonuje. Uważamy, że nie ma żadnych dowodów na rosyjski udział w tej tragedii”.

Dużo dalej poszedł dziś premier Malezji Mahathir Mohamad, równie zły na śledztwo. Oświadczył, że przedstawione dowody są do niczego i że cała ta afera służy Zachodowi do politycznej stygmatyzacji Rosji. „To groteskowe, co pokazują” – mówił Mohamad – „domagamy się dowodów, nie plotek”. Malezja miała wielkie problemy z dostępem do wraku; nie pozwolono jej zbadać czarnych skrzynek, które ciągle pozostają w Holandii. Przyczyniło się to do przekonania o manipulacji.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. franek 21.06.2019 17:03

    USA dały Iranowi słowo honoru, że zdejmą sankcje za niewzbogacanie uranu. Iran swojej części dotrzymał, USA nie. USA złamały kontrakt na F35 dla Turcji.
    i to są tylko najświeższe wiadomości! Jeśli ktoś jest potężny, to staje się arogancki i brutalny. Tylko Polacy uważają, że najlepiej wspierać najpotężniejszego, bo spłynie na nich łaska i bogactwo. Jedyne co na nich teraz spływa to żądania zapłacenia haraczu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.