Według Izraela Iran może dokonać zamachu w Katarze

Opublikowano: 22.11.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 737

W ciągu ostatniego miesiąca Islamska Republika Iranu otrzymała trzy silne ciosy terrorystyczne: pod koniec października doszło do zamachu w mauzoleum Shah Cheragh w irańskim Szirazie. W ataku tym zginęło 15 osób, ponad 40 zostało rannych.

Do kolejnych ataków doszło 16 listopada, tym razem w mieście Izeh i Isfahan. W Izeh w ataku na ludność cywilną oraz funkcjonariuszy irańskich służb zginęło 5 osób, 15 innych zostało rannych. W zamachu w Isfahanie śmierć poniosło 2 ludzi, 8 zostało rannych. Wszystkie ofiary tego drugiego zamachu były funkcjonariuszami irańskich służb.

Pomimo tego, że to Iran jest w ciągu ostatnich tygodni ofiarą licznych aktów terroru, izraelskie wojskowe służby specjalne a wraz z nimi izraelskie media sugerują, że islamska republika bierze pod uwagę dokonanie aktu terroru podczas piłkarskich mistrzostw świata 2022 roku, które trwają właśnie w Katarze.

Dokładnie w dniu pierwszego meczu grupowego Iranu na mundialu, z reprezentacją Anglii, izraelskie media – od dziennika „Haaretz”, przez „Jerusalem Post” aż po „Times of Israel” – złowieszczo ostrzegają, że Iran może dokonać aktu terroru w Katarze podczas piłkarskich zawodów i tylko obawa przed reakcją Kataru ma hamować ich zbrodnicze zapędy.

Czytając takie bzdury można się jedynie zastanawiać, czy naprawdę Izraelczycy mają czytelników swoich mediów za kompletnych idiotów, rozgłaszając tego typu wyssane z palca teorie, czy też jest to przygotowywanie podglebia pod prawdziwy zamach – lecz dokonany rzecz jasna przez kogoś zupełnie innego.

Gdyby Izraelczycy mieli rzeczywiste informacje o planowanym przez Teheran akcie terroru podczas mundialu, to mogliby podzielić się tymi rewelacjami ze swoimi sojusznikami z NATO i szeroko rozumianego świata Zachodu, którzy te mistrzostwa ochraniają.

Problem polega na tym, że tego typu wrzutki służyć mogą przede wszystkim kompromitowaniu Iranu na arenie międzynarodowej i odwracaniu uwagi od tego, że to właśnie IRI jest w ostatnim czasie ofiarą licznych zamachów, które noszą wszelkie znamiona udziału w nich izraelskiej agentury – zamachy terrorystyczne dokonywane przy użyciu motocykli w Izeh i Isfahanie są klasycznym modus operandi izraelskich służb specjalnych, wykorzystywanym chociażby podczas mordowania irańskich naukowców związanych z tamtejszym programem nuklearnym, do czego dochodziło w latach 2007-2012.

Innym powodem rozgłaszania tego typu niczym nie popartych rewelacji może być przygotowywanie opinii publicznej pod taki właśnie zamach. A także kreowanie przyzwolenia do wojskowej agresji na Iran, w celu zbombardowania jego instalacji nuklearnych.

W roku bieżącym mieliśmy do czynienia z serią dziwnych zdarzeń, do których dochodziło w momencie kiedy warzyły się losy odnowienia umowy nuklearnej pomiędzy Iranem a światem zachodu, która jednostronnie została w 2018 roku zerwana przez administrację Donalda Trumpa. Wówczas na jaw wychodziły rzekome plany zabijania przez Irańczyków amerykańskich polityków, takich jak John Bolton czy też Mike Pompeo. Doszło także do ataku na Salmana Rushdiego, hindusko-brytyjskiego pisarza, który wstrząsnął światem islamu swoją książką pt. „Szatańskie wersety”. Jeden z amerykańskich analityków kwestii bliskowschodnich zasugerował, że za atakiem na Rushdiego mogli stać Izraelczycy.

Doszło także do umieszczenia ładunku wybuchowego w Szwecji w pobliżu miejsca występu jednego z irańskich piosenkarzy, określanego mianem „irańskiego dysydenta”. Sprawę natychmiast nagłośniły izraelskie media (w czasie kiedy media z innych krajów zupełnie pomijały, że bombę umieszczono w pobliżu Irańczyka) czym Izrael chciał zasugerować sprawstwo irańskich władz.

Kampania oszczerstw wobec Iranu wydaje się więc być kontynuowana. Tym razem dokładnie w dniu pierwszego meczu Iranu na mundialu Syjoniści rozpowszechniają plotkę o rzekomych planach dokonania aktu terroru na terenie Kataru, państwa, które obok Iraku i Kuwejtu spośród krajów Zatoki Perskiej, utrzymuje bardzo bliskie stosunki z Iranem i zgodziło się nawet pomóc wypromować Iran podczas mistrzostw, o czym wspomniałem przy okazji tekstu „Czym jest Katar? Mundial 2022 i kto chce go skompromitować”.

Jeżeli rzeczywiście w Katarze dojdzie do aktu terroru, to Izraelczycy oraz ich agentura w świecie zachodnim, zwłaszcza w USA, może bardzo szybko przypisać go Iranowi, wywyższając się przy tej okazji, że ostrzegali oni świat przed zagrożeniem, tak jak ostrzegali USA przed atakiem z września 2001 roku.

20 listopada 2022 roku, około godziny 8:00 czasu polskiego do aktu terroru doszło w amerykańskim mieście Colorado Springs – samym centrum amerykańskiego kompleksu militarno-przemysłowego. W spelunie dla homoseksualistów wnuk jednego z amerykańskich polityków zastrzelił 5 osób, kolejne 25 zranił. Ofiar byłoby znacznie więcej gdyby nie reakcja dwóch osób na miejscu, które powstrzymały zamachowca.

Amerykańskie media natychmiast próbowały połączyć wrogość do tzw. środowiska LGBT w Katarze z zamachem w Kolorado, starając się w dniu otwarcia mistrzostw przykryć sukces organizacyjny Kataru i stosując wyrafinowaną socjotechnikę zrównać terroryzm z Kolorado z tzw. dyskryminacją osób LGBT w arabskim kraju.

Działania mające na celu kompromitację katarskiego mundialu zostały więc już wprowadzone w życie. Czy doczekamy się destabilizacji samego mundialu tam na miejscu, na Półwyspie Katarskim? No cóż, trudno ocenić. Niemal ze 100% pewnością można jednak już dzisiaj stwierdzić, że to nie Iranowi zależeć będzie na kompromitacji obszaru Zatoki Perskiej jako miejsca zagrożonego terroryzmem (nawet w przypadku ochrony NATO-wskiej), do którego nie warto przyjeżdżać.

Irańczycy przed zawodami zrobili bardzo wiele, aby w czasie trwania mistrzostw wypromować w Katarze swój kraj, jego kulturę, tradycję i rzemiosło. Jeżeli doszło by do incydentów, przed którym ostrzega szef izraelskiego wywiadu wojskowego, to pachnąć to będzie z daleka operację fałszywej flagi. A komu zależeć będzie na destabilizacji i kompromitacji wciąż antyizraelskiego Kataru, który udostępnił swoje terytorium irańskim partnerom i powiązał swój kraj z irańską wyspą Kish, gdzie miano sprowadzić kilkadziesiąt tysięcy kibiców, dla których zabraknie miejsca w katarskich hotelach? Oraz rzecz jasna samego Iranu. No cóż, w tym przypadku kłania się powiedzenie: „Złodziej krzyczy: łapać złodzieja!”.

Autorstwo: Terminator 2019
Źródło: WolneMedia.net

Źródłografia

1. https://www.timesofisrael.com/intel-chief-iran-could-attack-world-cup-protests-may-lead-to-more-aggression/

2. https://edition.cnn.com/us/live-news/colorado-springs-club-q-shooting-11-21-22/

3. https://www.jpost.com/breaking-news/article-722969

4. https://en.wikipedia.org/wiki/Shah_Cheragh_attack

5. https://www.rp.pl/przestepczosc/art37432341-iran-atak-na-bazarze-w-miescie-ize-piec-osob-zginelo-od-kul

6. https://www.haaretz.com/world-news/2022-11-21/ty-article/.premium/israeli-army-intel-chief-says-iran-weighing-attacks-on-qatar-world-cup/

7. https://wolnemedia.net/czym-jest-katar-mundial-2022-i-kto-chce-go-skompromitowac/

5

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 24.11.2022 08:24

    Rękami Izraelczyków z poparciem USA ten zamach w Katarze !?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.