Według Hawkinga ludzie potrzebują rządu światowego

Opublikowano: 11.03.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 48

W wywiadzie dla “The Times”, słynny brytyjski fizyk teoretyk przedstawił swój pogląd na ocalenie ludzkiej cywilizacji. Według naukowca ludzie są bardzo agresywnym gatunkiem, a opanować tę agresję mogą jedynie osoby zaprowadzające rozsądną hierarchię. Ogromne arsenały broni masowego rażenia wymagają kontroli w postaci logiki i zdrowego rozsądku, twierdzi badacz.

Hawking uważa, że jedynie forma rządu światowego może uratować ludzi przed zagładą. Dodaje jednak, że nie jest to panaceum na wszystkie problemy, ponieważ obecność rządu światowego może wiązać się także z zaprowadzeniem globalnej dyktatury.

Fizyk teoretyczny zyskał światową sławę jako popularyzator nauki. Stało się to po publikacji jego książki „Krótka historia czasu”, co wpłynęło znacznie na jego wizerunek, jako znanego futurystę. Przepowiednie naukowca są zawsze szeroko omawiane w prasie oraz społeczności naukowej.

Warto jednak dodać, że przewidywania Hawkinga są często ponure i przerażające. Jedno z ostatnich dotyczyło wniosków, według których ludzka cywilizacja weszła w najtrudniejszy okres swojej historii, z dotkliwymi nierównościami społecznymi. Fizyk uważa także, że pozaziemska inteligencja stanowi wielkie niebezpieczeństwo dla ludzi i może doprowadzić do całkowitego zniszczenia cywilizacji ziemskiej.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Jedno prawo nami rządzi, to prawo sami stanowimy obywatele Narodów .
Nie dla jednego rządu dyktatora/ów tzw.prawo mniejszości nad większością , a mniejszość ponad prawem ? Błądzimy !
Jeden tak mniejszość i większość może błądzić i się mylić .
Nie błądzi ten który stanowi o sobie , “Ja “swoim wyborem dla prawa , jedno prawo każdemu .
TY się mylisz. Prawda to JA .

agama
Użytkownik

elo, przecież mamy dyktaturę? Demokracja jest tylko w Szwajcarii i tylko Szwajcaria powinna być wzorem dla innych państw.

Komzar
Użytkownik
Komzar

:) mnie rozbawił. Typ wypowiada się w sprawie wszystkich ludzi a sam jeszcze chodzić się nie nauczył.
Ciekawe czy ma jeszcze jakieś super pomysły, na przykład jak ten rząd światowy wyłonić?

Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Rzecz w tym, że Hawking ma rację. W mojej ocenie rząd światowy jest naturalnym etapem ewolucji cywilizacji, która ma zasięg globalny. Ale na pewno nie w totalitarnej formie jaką chcą nam zafundować psychopatyczne elity przy pomocy NWO. Rzecz w tym, że to sama ludzkość musi do tego dojrzeć znajdując złoty środek pomiędzy zachowaniem kulturowej świadomości narodowej poszczególnych narodów, a faktycznym ich zjednoczeniem się w jedną wspólnotę. I wtedy może się okazać, że faktycznie nie jesteśmy sami we wszechświecie. Dziś brzmi to utopijnie i wcale nie jest powiedziane czy wpierw nie dojdzie do globalnego kataklizmu, czy to naturalnego, czy też takiego który sami sobie zgotujemy. Za to jeśli ludzkość coś takiego przeżyje to są spore szanse, że tak właśnie się stanie.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Samą logiką i zdrowym rozsądkiem nie da się wszystkiego zrobić – potrzeba też intuicji i ludzkich, pozytywnych uczuć.
Jego wizje są ponure, bo to jest dosyć ponury człowiek. Po obejrzeniu jego programów i o nim, odnoszę wrażenie, że jest dosyć sfrustrowany – chyba nie osiągnął tego na co liczył lub być może o czym marzył…

Michal_Cieszewski
Użytkownik
Michal_Cieszewski

Ja tam rządów światowych nie chcę. Jak to by miało być wybierane? Kogo należałoby wybierać? W jakim języku? Jeszcze by sobie zażyczyli by wszyscy na świecie mówili w jednym języku i by ten język był nauczany we wszystkich szkołach z zakazem używania rodzimego języka. Bzdura totalna. Zresztą rząd światowy jak pokazuje historia jest niemożliwy i niezgodny z naturą.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Ja udziałem władzy, rządzi ” Ja”, w zgodzie z naturą . Ja przyjmuje, drugi język by się wzajemnie porozumieć.
Ja jest władzą , każdego . Ja chcę tego co każdy chce i tworzy .
Ja wybiera i stanowi prawo. Ja ,nie wybiera ludzi by nim rządziło!
Ja to Bóg, Bóg to Ja, prawo naturalne.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Narodami rządzi duch „JA” Ja przyjmuję prawa i obowiązki i odpowiedzialność na siebie.
Ja w każdym, duch odpowiada. Nikt przed Ja, każdy za !