We Włoszech skonfiskowano aktywa Kaddafich

Opublikowano: 18.05.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 586

Włoski urząd skarbowy skonfiskował aktywa rodziny byłego libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego o wartości około 20 milionów euro.

Wśród skonfiskowanego mienia znajduje się kompleks hotelowy oraz ziemie na niewielkiej włoskiej wyspie Pantalleria na Morzu Śródziemnym na południowym-zachodzie od Sycylii.

Pod koniec marca, w Apeninach zostały skonfiskowane aktywa Kaddafich w wysokości ponad 1,1 miliarda euro, w tym akcje jednego z największych włoskich banków – Unicreditu i innych znanych włoskich firm.

Konfiskaty są wynikiem dochodzenia organów ochrony prawa we Włoszech, prowadzonego na zlecenie Międzynarodowego Trybunału w Hadze.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Prometeusz 18.05.2012 11:47

  Nie bedac zwolennikiem Kaddafiego (ani zadnej ‘wladzy’ jako takiej) musze zauwazyc, ze nowomowa kwitnie na wszystkich frontach… Skonfiskowano, przejeto, zabezpiecznono. Redystrybucja dobr, system socjalny, system pomocy, dotacje, podatki, daniny, Swietopietrze i dziesieciny. Nazwijmy sprawy po imieniu – KRADZIEZ.

  Pozdrawiam,
  Prometeusz

 2. JarKo 18.05.2012 12:27

  Socjalistycznym rządom z definicji zawsze zabraknie pieniędzy. Najpierw konfiskuje się majątki wybranych “wrogów ludu”. Później te konfiskatę rozszerza się na ogół obywateli. Dotyczyć to będzie także Polski. Po kolejnych podwyżkach VAT, akcyzy, podatku dochodowego – przyjdzie kolej na konfiskaty majątków, na początek na raty: przez podatek katastralny.

 3. dinozaur 18.05.2012 14:58

  W UK zrobiono to samo. Zajęto dom syna, który tu studiował. Nie oficjanie mówiono o kilku posiadłościach w Londynie, ale w mediach cisza. Zdawkowo można było usłyszeć, że ambasada przejmuje własności, coś bełkotali, że to się należy uciemiężonemu narodowi.

 4. sunner 19.05.2012 10:14

  @Prometeusz
  Dokładnie tak Prometeusz. I mnie Gadafi zwisa, ale to, co władza (po mojemu k.rwy) nazywa np. “zabezpieczeniem” jest po prostu zwyczajnym rabunkiem. Przy okazji: na newsowym przykładzie widać jednocześnie ile warte jest tzw. święte prawo własności, którego kapitalizm rzekomo broni.

  @JarKo
  Tak. Podatek katastralny to sposób na wywłaszczanie. Inaczej mówiąc na transfer własności do kieszeni bogatych (czy raczej w naszych polskich realiach wciąż tych, którzy w myśl neoliberalnej ideologi mają się stać bogatymi, np. ustawionych, z układami, partycypujących we władzy itp.). Pewna nadzieja w tym, że jeśli k.urwy zaczną ludzi okradać już tak bezpośrednio, wtedy ludzie się podniosą i zrobią ze ścierwem porządek. K.rwy pewnie jednak przygotowują się i na taką ewentualność, w końcu to złodziej pilnuje człowieka a nie odwrotnie, przypuszczam więc, że ten rabunek będzie następował stopniowo, metodą podgrzewania żaby, tak by głupia żaba nie zorientowała się.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.