We Włoszech powstała partia Italexit

Opublikowano: 25.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 756

Czy Włochy pójdą w ślady Wielkiej Brytanii i ogłoszą Italexit? Włoski senator założył nową partię polityczną, która będzie dążyła do opuszczenia Unii Europejskiej. Włoscy eurosceptycy zarzucają UE brak pomocy w związku z pandemią koronawirusa.

Założycielem nowego ruchu pod nazwą Italexit jest senator Gianluigi Paragone, który opuścił Ruch Pięciu Gwiazd, gdy ten w zeszłym roku utworzył koalicję rządową z proeuropejską Partią Demokratyczną. Sugeruje to, że Ruch Pięciu Gwiazd mógł złagodzić swoje krytyczne nastawienie wobec Unii Europejskiej.

Partia polityczna Italexit nie zamierza prowadzić jakichkolwiek negocjacji z UE i wzorując się na Wielkiej Brytanii zamierza po prostu wyprowadzić Włochy ze Wspólnoty. Warto dodać, że w ostatnich dniach, senator Gianluigi Paragone spotkał się Wielkiej Brytanii z Nigelem Farage, eurosceptykiem, który od samego początku robił wszystko, aby Brexit stał się faktem.

Włoski senator twierdzi, że ruch Italexit jest odpowiedzią na brak udzielonego wsparcia przez Unię Europejską w obliczu kryzysu ekonomicznego, spowodowanego pandemią koronawirusa. Jego zdaniem, tylko państwa całkowicie suwerenne, jak Wielka Brytania po Brexicie, mogą poradzić sobie z negatywnymi skutkami pandemii.

Nowa partia polityczna chce wykorzystać panujące w kraju antyunijne nastroje i będzie najwyraźniej skupiała samych największych przeciwników Unii Europejskiej. We Włoszech faktycznie rośnie niechęć do Unii, której zarzuca się również brak pomocy w związku z kryzysem migracyjnym. Paragone chce Italexitu, mimo, że Unia Europejska zamierza przeznaczyć 750 miliardów euro na odbudowę państw po kryzysie, a spora część tej kwoty trafi właśnie do Włoch.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,29 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o