We Włoszech pojawiła się nowa waluta ducati

Opublikowano: 02.05.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 386

Małe miasteczko na południu Włoch liczące 550 mieszkańców, Castellino del Biferno, zaczęło bić własną walutę, zwaną ducati, jako metodę wspierania lokalnej gospodarki podczas pandemii koronawirusa.

„Postanowiliśmy wybić pieniądze, aby lokalna gospodarka mogła wytrzymać wpływ tej sytuacji. Jakkolwiek niewielka może być ta gospodarka, wciąż są otwarte trzy lub cztery firmy, bez uwzględnienia barów i pubów” – wyjaśnił Fratangelo burmistrz miasta.

Ducati są rozdawane mieszkańcom na podstawie ich potrzeb ekonomicznych i można je wydać na niezbędne dobra. Aby zminimalizować wszelkie nieporozumienia, wartość 1 ducati będzie równa 1 euro. Rada miasta otrzymała od rządu 5500 euro na wydanie bonów żywnościowych, a dzięki dodatkowym oszczędnościom udało im się sfinansować rozwiązanie.

„Zaczynamy od papieru ze znakiem wodnym, a następnie drukujemy banknoty – zgodnie z projektem uzgodnionym z administracją – na jednym arkuszu papieru. Następnie laminujemy arkusz, aby można było zdezynfekować rachunki. Po laminowaniu wycinamy banknoty o ostatecznych wymiarach. ”

Czy świadczy to o potrzebie cyfrowej waluty? Obecna sytuacja gospodarek na całym świecie ujawniła potencjalne zalety kryptowalut, a rozwiązanie tego miasta jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

Ducati, mimo że jest innowacyjnym rozwiązaniem, działałoby jedynie w gospodarce na bardzo małą skalę ze względu na ryzyko zanieczyszczenia i podrabiania, które rosną wraz ze wzrostem popularności, oprócz wysokich kosztów produkcji.

Cyfrowa wersja ducati wyglądałaby bardzo podobnie do cyfrowej waluty banku centralnego i nie wiązałaby się z takimi samymi kosztami związanymi z wybiciem ducati, ani nie ryzykowałaby skażenia lub podrabiania.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.