We Francji ukazał się komiks o Mahomecie

Opublikowano: 03.01.2013 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 277

We Francji w sprzedaży pojawił się komiks o życiu proroka Mahometa. Stworzyli go autorzy satyrycznego czasopisma “Charlie Hebdo”.

Jak podkreśla wydawca i ilustrator Stephane Charbonnier, autorzy czasopisma kierują się względami edukacyjnymi i dążą nie do wyśmiewania proroka, lecz odwrotnie – do opowiedzenia o jego życiu w dostępnym dla czytelników języku.

Wcześniej czasopismo wielokrotnie publikowało karykatury proroka, czym wywołało oburzenie wiernych. Samemu Charbonnierowi grożono śmiercią, obecnie znajduje się on pod ciągłą ochroną policji.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
AnnaMaria
Użytkownik
AnnaMaria

Cóż za zmiana – z prześmiewców w misjonarzy szerzących wiedzę o Mahomecie, akurat.