We Francji odrzucono większość zapisów ustawy antyhejterskiej

Opublikowano: 19.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 400

Francuska Rada Konstytucyjna zakwestionowała w czwartek większą część projektu ustawy, który nakazywał usuwanie „mowy nienawiści” w internecie w ciągu 24 godzin – podaje agencja Reutera.

Zdaniem Rady Konstytucyjnej nowe prawo nadmiernie ingerowałoby w wolność słowa. Rada wskazała, że projekt przewidywał, iż główną rolę w eliminowaniu nielegalnych treści będzie odgrywać administracja bez jakiejkolwiek interwencji sądu

Rada wskazała też na zagrożenie tym, iż serwisy społecznościowe z obawy przed karami usuwałyby więcej treści, niż byłoby to konieczne. 24-godzinny czas dany na reakcję uznano za „szczególnie krótki”.

Agencja Reutera, twierdzi, że decyzja Rady Konstytucyjnej to cios dla planów prezydenta Macrona. Zakwestionowany projekt został zgłoszony przez deputowaną rządzącej partii LREM Laetitię Avię.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o