Watykan wysłał pieniądze na pomoc prostytutkom

Opublikowano: 05.05.2020 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 881

Kardynał Konrad Krajewski, odpowiedzialny za programy humanitarne Watykanu, wysłał pomoc pieniężną do grupy prostytutek transpłciowych w mieście pod Rzymem – informuje Reuters.

Mówi się, że prostytutki pracujące na ulicach nadmorskiego miasta w pobliżu włoskiej stolicy zwróciły się do miejscowego księdza, aby pomóc im zdobyć jedzenie. Kościół katolicki ich wsparł. Według 56-letniego Krajewskiego, jest to po prostu przestrzeganie chrześcijańskich zasad. „Nie rozumiem, dlaczego przyciąga to tak wiele uwagi. To zwykła praca kościoła, to normalne” – powiedział kardynał w rozmowie z dziennikarzami.

Zwrócił uwagę, że ludzie w tej sytuacji bardzo często nie mają dokumentów. Zostały im one zabrane przez alfonsów i dlatego nie mogą liczyć na pomoc państwa.

Krajewski, jeden z najmłodszych kardynałów Watykanu, nazywany jest „Papieskim Robin Hoodem”. Znany jest z ubierania się w zwykłe ubrania i dostarczania żywności bezdomnym w Rzymie. Sprzeciwia się także pozycji antyimigranckiej premiera Włoch Matteo Salviniego. Od 2013 roku odpowiada za działalność charytatywną pod nadzorem papieża Franciszka. Epidemia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 doprowadziła do kryzysu we Włoszech.

W kraju potwierdzono ponad 207 tysięcy przypadków zakażenia, a ponad 28 tysięcy pacjentów zmarło z powodu powikłań spowodowanych zakażeniem. Od końca marca liczba nowych wykrytych przypadków stopniowo maleje.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.