Watykan tonie w podsłuchach a wierni opuszczają Kościół

Opublikowano: 13.11.2021 | Kategorie: Publicystyka, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2263

„Przy papieżu Franciszku nic już nie będzie takie, jak wcześniej” – stwierdził mistrz włoskiej masonerii, Gustavo Raffi, nazajutrz po konklawe.

„Wszyscy chcą, żeby Kościół szedł z prądem, ale tylko martwe psy dają mu się ponieść” – Georges Bernanos.

Dziennikarze relacjonujący sprawy watykańskie mają coraz pełniejszą świadomość, że „za czasów pontyfikatu Franciszka Watykan systematycznie ucisza, eliminuje i zastępuje krytyków światopoglądu papieża”. Gianluigi Nudzi donosi, że w marcu 2015 roku odkryto liczne podsłuchy zamontowane w samochodach, biurach i prywatnych domach duchownych watykańskich i że Żandarmeria Watykańska nie została wezwana do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie, co jest niewyjaśnioną anomalią.

Duchowni i świeccy pracujący w kurii uważają za pewnik, że ich rozmowy telefoniczne oraz e-maile są systematycznie szpiegowane i jak widać, mają ku temu powody. Niewielu jest skłonnych zaryzykować gniew papieża, mówiąc otwarcie przez telefon albo szczerze przekazując w e-mailach swoje myśli. Damian Thompson twierdzi, że wybuchowy charakter papieża Franciszka, jego szorstkość względem podwładnych i wulgarny język stały się powszechnie znane w Watykanie.

Thompson cytuje bezpośrednie źródło: „Franciszek nie musi się ubiegać o reelekcję na konklawe i, wierz mi, ma szczęście, bo po kłopotach i bezsensie minionych kilku lat, zostałby wyeliminowany w pierwszym głosowaniu”. Niewielu w Kurii Rzymskiej ma jeszcze jakieś wątpliwości, co do prawdziwości tego stwierdzenia, wielu uświadomiło sobie, że wybór „wielkiego reformatora” w 2013 roku sprowadził na nich argentyńską dyktaturę w starym stylu.

Pierwotnie pracownicy Kurii nadali swojemu wielebnemu przełożonemu przezwisko Toto Klaun, inspirowane wczesnymi błazeństwami wyczynianymi przez Franciszka pod publiczkę. Teraz jednak zdali sobie sprawę, że go nie doceniali. Jego obecne przezwisko to Ming od Minga Bezlitosnego, okrutnego władcy z komiksów o Flashu Gordonie. Pewien kardynał zauważył: „W Watykanie wszyscy boją się papieża Franciszka, nikt go nie szanuje, począwszy od kardynała Parolina, kończąc na najniższym szczeblu”.

Za rządów Franciszka, w Kurii Rzymskiej dominują lęk wraz ze wzajemną nieufnością. Nie chodzi tylko o informatorów, którzy wkradają się w łaski, donosząc o nierozważnych rozmowach. Jeden z księży kurialistów zażartował: „Mówi się, że decyduje nie to, co wiesz, ale kogo znasz. W Watykanie nie jest to prawdą, tutaj decyduje to, co wiesz o tych, których znasz”. Papież Franciszek na stałe wprowadził wątpliwości i nieporządek w obrębie Watykanu.

Dnia 4 lutego 2017 roku mieszkańcy Rzymu obudzili się i zastali miasto oklejone szyderczymi podobiznami papieża, plakaty w pewnym sensie podsumowały jego dotychczasowe osiągnięcia. Otóż na plakatach Franciszek miał posępną minę a u dołu znajdował się napis: „Hej Franek, rozgromiłeś kongregację, powyrzucałeś kapłanów, pościnałeś głowy Zakonowi Maltańskiemu i Franciszkanom Niepokalanej, zlekceważyłeś kardynałów… Gdzie jest, więc twoje miłosierdzie?”.

Powyżej przytoczony przykład jest jednym z wielu oznak, że rzekoma popularność Franciszka w gruncie rzeczy spadła we Włoszech i poza nim. Kolejną jest to, że drastycznie zmalała liczba osób, które gromadzą się na odbywających się zazwyczaj raz w tygodniu audiencjach papieskich na placu Świętego Piotra. Takie są oficjalne statystyki przeciętnej liczby wiernych na wspomnianych spotkaniach od czasu, kiedy Franciszek został papieżem: 2013 rok: 51 617, 2014 rok: 27 883, 2015 rok: 14 818.

Nie udostępniono danych z roku 2016, ale przypuszcza się, że liczba uczestników audiencji spadła poniżej dziesięciu tysięcy, co oznacza mniej niż jedną piątą stanu sprzed czterech lat, za czasów Benedykta XVI. Dla tych, którzy widzą kurczące się tłumy pomiędzy kolumnadami, przesłanie jest jasne: ludzie opuszczają Papieża Ludzi. W czasie jego pontyfikatu spada uczestnictwo we mszach we Włoszech, a także w większej części świata. Pontyfikat Franciszka okazuje się kompletną klęską.

Źródło: Salon-Informacyjny.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Dandi1981 14.11.2021 09:56

  Nie jego wina jest ze spada liczba wiernych to niesie za soba technologia i bedzie dalej spadac az do upadku kosciola co przewidzial nostradamus.
  A inwigilacja jest dobra bo mozna wykryc zlodzieji, pedofilow it’d to samo w polityce tyle ze musi byc zdrowa glowa ktora tego pilnuje prawa i porzadku.
  Tylko ze tak sie nie dzieje wszystko jest zamiatane pod dywan a iwigilacja sluzy jedynie zbieraniu informacji kto mowi o mnie zle i czym go za to zalatwic. Bo jest olbrzymie zepsucie zarowno w polityce jak i kosciele nikt nie goni za idealami kazdy za pieniadzem to jest teraz najwiekszy ideal pozyskac go za kazda cenne, nawet zdrady ojczyzny.

 2. rici 14.11.2021 11:12

  Co wiemy o “papiezu” Franciszku; to ze jest jezuita. Zakon jezuitow zostal utworzony przez sw.Ignacego de Lojola, przechrzczonego zyda, jednego z najgorszych inkwizytorow Francji. Najwiekszy inkwizytor Hiszpani Torqenada tez byl przechrzczonym zydem. Jakie sa zadania zakonu jezuitow?. To sluzby specjalne Watykanu, na nich wzorowala sie amerykanska CIA, i nie tylko. Przechrzczonym zydem i wychowankiem jezuitow byl rowniez Adam Weishaupt tworca Iluminanti.
  Jak czytam biografie Franciszka, to jego rodzina uciekla przed przesladowaniem przez Musoliniego do Argentyny, Wlosi raczej nie uciekali przed Musolinim.
  Same te fakty wskazuja kto to jest Franciszek, i kto tak naprawde rzadzi w krk.
  Ratzingerowi udalo sie ze zdazyl sie wycofac, bez podejmowania jakichs godzacych w grupe rzadzacych Watykanem decyzji, bo skonczylby jak JPI.

 3. urartur 14.11.2021 11:37

  Koniec Rzymianina, teraz papieżem zostanie Czarny czyli kobieta, bo wszystkie kobiety są od czarnych, stąd święte przymierze Duszy, syna (ciała), i ojca (umysłu); bo nasz żeński pierwiastek nie chciał służyć męskiemu (Lilith pierwsza żona Adamu) i uciekł stwórcy. Po oświetleniu sumień, wybierzecie komu chcecie służyć, kreacji czy zniszczeniu, potem będą trzy dni ciemności i zmieni się torus ziemi, po których na ziemi zapanują Panie. Czyli kobiety – nasze róże czerwone z Kolcami.

 4. Dgruzin 14.11.2021 14:22

  Kolejny aktor na czele organizacji, która i tak upadnie – wszyscy to widzą. Im szybciej tym lepiej.
  ..
  Problem jest z zaprogramowanymi ludźmi. Oni myślą, że ta wielowiekowa mafia reprezentuje boga. Burzy się stary porządek i nie wiedzą co z sobą zrobić. Bronią krk, mimo, iż widzą jego “dzieła”, zło, krzywdę, pychę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.