Waszczykowski wymyślił Ukrainie nową ideologię

Opublikowano: 08.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 685

Minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski oświadczył, że Ukraina musi zmienić państwową ideologię i zrezygnować z heroizacji Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jego zdaniem państwo powinno budować swoją tożsamość na Niebiańskiej Sotni i bohaterach konfliktu zbrojnego na Donbasie – czytamy we wtorkowym wydaniu “Rzeczpospolitej”.

„My wyciągamy rękę do Ukrainy i mówimy: «rozliczmy się z historią razem, wspólnie, w ramach dialogu, stwórzmy wspólne instrumenty, tak jak stworzyliśmy (je) z Niemcami». Oczywiście rozliczanie z Niemcami też nie jest perfekcyjne, można wiele temu zarzucać, ale jednak przyniosło wielki postęp” — zauważył Waszczykowski.

Szef polskiej dyplomacji dodał, że Warszawa chciałaby, aby Ukraina była krajem zaprzyjaźnionym, demokratycznym, całościowym, niepodzielonym. „Z drugiej strony chcielibyśmy, żeby to był kraj, który rozliczy się ze swoją historią, rozliczy się z problemami sprzed lat” — powiedział szef resortu zagranicznego.

Na początku lipca szef polskiego MSZ powiedział, że Warszawa będzie przeciwna integracji Ukrainy z UE dopóty, dopóki między dwoma państwami nie zostaną rozwiązane spory i kwestie dotyczące polskiej mniejszości. „Najgorzej oczywiście wygląda współpraca w kwestiach historycznych. Nasz przekaz jest bardzo jasny: z Banderą do Europy nie wejdziecie”.

Bojownicy Ukraińskiej Armii Powstańczej byli organizatorami tzw. Rzezi Wołyńskiej w 1943 roku — czystek etnicznych polskiej ludności. Według różnych ocen ofiarami masowych zabójstw padło od 30 tys. do 100 tys. osób. Niebiańska sotnia to osoby poległe na Majdanie w Kijowie zimą na przełomie 2013 i 2014 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. lboo 08.11.2017 12:15

    Minister spraw zagranicznych Polski jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie tworzenie polityki zagranicznej Polski. Więc zamiast doradzać Ukraińcom jak co powinni robić niech lepiej zajmie się naszą politykę zagraniczną w warunkach jakie są. A więc jeśli trzeba dostosować nasza politykę do ich zachowania, a nie na odwrót. I co on by chciał to z punktu widzenia jego stanowiska jest nie istotne, jego zadaniem jest dbanie o nasz interes, a nie pouczanie innych krajów.

  2. Hassasin 09.11.2017 09:16

    Nie spodobało się postawienie na rzydofskiej ulicy w rzydofskiej dzielni pomnika bandery, rzydom z Usrahella. To kazali teraz szczekać, bo wcześniej prikazu nie było i szczekać nie wolno było z własnej woli. Jap…. co za żenada !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.