Wartość doniesień prasowych

Opublikowano: 12.02.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1765

Świat dowiedział się zbyt późno o spreparowaniu przesłanek dających pretekst do wszczęcia działań militarnych przeciwko Irakowi, lub Syrii (rzekome posiadanie broni masowej zagłady, lub użycie broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej). Mrzonką było i jest powstrzymać machinę wojenną rozpętaną pod kłamliwym pretekstem, ale też nikt nie pociągnął do odpowiedzialności autorów i siewców propagandy, dla których sprzedaż kłamstwa stała się zawodowym dziennikarstwem. Wojna niesie krzywdę i śmierć milionom, a korzyść z niej ma niewielu. Asymetria nie do zniesienia.

Dzisiaj, kiedy od tygodni wbijana jest do milionów głów nieuchronność wojny, nieliczni reporterzy i dziennikarze robią wszystko, by nie dopuścić do wyciągnięcia zawleczki z granatu dezinformacji. Przykładem takiego mechanizmu jest żądanie dowodów. Identycznie jak w procesach sądowych, dopóki nie ma dowodu materialnego człowiek pozostaje niewinnym. Domniemanie winy ma taką sama wartość jak zmyślona historyjka, albo sen.

Akolici Zachodu na wyścigi posługują się oskarżeniami mającymi obarczyć Rosję za ich własną obsesję rozpętania wojny w Europie. Eskalacja danych liczbowych ma ten sam charakter i efekt co zabiegi pandemiczne. Uwierzcie nam, że oni są źli, więc podejmujemy walkę. Edward „Ned” Price, doradca polityczny, były pracownik wywiadu amerykańskiego, rzecznik Departamentu Stanu USA oznajmił podczas wypowiedzi dla prasy 04.02.2022 r., że niewykluczona jest ze strony Rosji skomplikowana akcja przeciwko Ukrainie pod fałszywą flagą. Takie sformułowanie zostało natychmiast poddane w wątpliwość i sprowadzone do rangi spekulacji przez reportera Matta Lee z Associated Press.

EDWARD PRICE: Nie po raz pierwszy ujawniamy takie raporty publicznie. Pamiętacie państwo zaledwie kilka tygodni temu…

MATT LEE: Jakie raporty ujawniliście?

EDWARD PRICE: Powiem jeśli pozwoli pan dokończyć. Kilka tygodni temu przekazaliśmy wykazując, że Rosja z pomocą swoich pracowników operacyjnych przygotowuje się do fałszywej flagi na obszarze wschodniej Ukrainy. I to jest odpowiedź na pańskie pytanie, że Rosja już przygotowuje …

MATT LEE: Mowa była o przygotowaniach bez podania jakichkolwiek dowodów na potwierdzenie tego. Moje kolejne pytanie dotyczy tego jakie dowody za tym przemawiają. Wszedł pan trochę w styl Alex Jones’a. Jakie dowody istnieją na potwierdzenie, że jakaś propaganda jest w trakcie opracowania?

EDWARD PRICE: Źródłem informacji jest wywiad, zaś odtajnienie zostało dokonane przez czynniki rządowe.

MATT LEE: Gdzie można znaleźć tę informację?

EDWARD PRICE: To odtajniona przez nas informacja.

MATT LEE: Gdzie jest ta odtajniona informacja?

EDWARD PRICE: Właśnie ją pan usłyszał. Czy chce pan wersję wydrukowaną z posiedzenia?

MATT LEE: Przykro mi, ale pomówienie nie jest dowodem.

EDWARD PRICE: Czego chciałbyś, Matt?

MATT LEE: Chciałbym zobaczyć jakiś dowód, że Rosjanie to przygotowują.

EDWARD PRICE: Wiem robisz to od dość dawna, a wiesz, że chodzi o informację odtajnioną. Musimy chronić nasze źródła wywiadowcze.

MATT LEE: Wiele rzeczy pamiętam. Gdzie jest ta odtajniona informacja oprócz tego, że pan wychodzi i mówi.

EDWARD PRICE: Przykro mi, Matt, widzę że ta formuła nie podoba się…

MATT LEE: Ależ tu nie chodzi o formułę, tylko treść.

EDWARD PRICE: Niestety, widzę nie tylko podważanie formuły, ale też i treści znajdującej się w posiadaniu rządu Stanów Zjednoczonych. Dzielimy się z wami tym co jest nam dostępne z wielu powodów. Jednym jest próba powstrzymania Rosji przed realizacją działania. Po wtóre, w przypadku niemożliwości powstrzymania Rosji od realizacji jej zamiarów, przedstawiamy nagie fakty wskazujące, że Rosja fabrykuje działania stwarzające pretekst.

MATT LEE: (śmiejąc się) Tylko, że nie przedstawiacie żadnego dowodu na poparcie tego co mówicie.

EDWARD PRICE: Wiadomo, że kiedy ujawniamy publicznie informację wywiadowczą, robimy to w taki sposób, by chronić źródło jako wrażliwe, jak również metody. Ujawnianie informacji przez nas następuje jedynie w przypadku kiedy budzi ona zaufanie. Wątpliwości oznaczają wątpliwości wobec wiarygodności rządu Stanów Zjednoczonych, rządu brytyjskiego, czy innych. Zostaje szukanie informacji wyłącznie w rosyjskich źródłach?

Można podsumować, że nieomylność źródeł i rządów jest iście papieska.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.