Warszawiaków wozi spółka należąca do Deutsche Bahn

Opublikowano: 27.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 654

To ma być patriotyzm gospodarczy? Warszawiaków wożą autobusy niemieckiej spółki! Miasto podpisało kontrakt na prawie 300 mln zł czytamy na portalu wPolityce.pl.

Kierowca, który spowodował czwartkowy wypadek przedstawił zaświadczenie o niekaralności i m.in. na tej podstawie został zatrudniony – zapewniła w piątek PAP rzeczniczka spółki Arriva, która należy do niemieckiego Deutsche Bahn. W ubiegłym roku władze stolicy – czyli Rafał Trzaskowski – podpisał z Arrivą umowę na 291 milionów złotych. Spółka należy do Deutsche Bahn. A ta z kolei jest w 100 proc. własnością niemieckiego państwa. Joanna Parzniewska dodała, że przewoźnicy nie mają dostępu do danych o wykroczeniach.

W piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła Tomaszowi U., który pod wpływem amfetaminy doprowadził do wypadku autobusu w Warszawie m.in. zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której doszło do zgonu jednej z pasażerek, oraz ciężkich obrażeń u czterech innych osób. Jak się okazało, Tomasz U. był w przeszłości 13 razy karany za wykroczenia w ruchu drogowym.

W czwartek w Warszawie doszło do wypadku autobusu miejskiego, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8. Bilans wypadku to jedna ofiara śmiertelna oraz 17 poszkodowanych, w tym cztery osoby ciężko ranne.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Kaczor3333 27.06.2020 13:36

  Jaki patriotyzm. Ważne że jest kasa.

 2. MasaKalambura 27.06.2020 15:29

  Informacja istotna w kontekście dnia jutrzejszego.

  Pytanie, czy chcemy być w całości przejęci przez sąsiada z za Odry, który miał już nas za podludzi w przeszłości. Co zawsze może się powtórzyć.
  Czy może chcemy być przejęci przez USA, którego wasalem są Niemcy.

  A wasal mojego wasala nie jest moim wasalem.

  Bo jeśli nie, zawsze chętnie przejmie nas czerwony przyjaciel.

 3. koszyk91 27.06.2020 15:40

  @MasaKalambura
  Zapomina kolega o żydowskim zarządzie okupacyjnym w tym kondominium zwanym polin

 4. MasaKalambura 27.06.2020 19:52

  Nie zapominam. Ono będzie i tu i tu i tam.

  Nie ma krajów wolnych od lichwy.

 5. NORB 28.06.2020 06:33

  To jest niebywałe, że niemieckiej firmie opłaci się zatrudnić ludzi i wozić po Warszawie a polskiej ZTM się nie opłaci. Co ciekawe w jednej jak i drugiej firmie kierowcami są Polacy … Ja rozumiem, że silniejszy gracz może wykorzystując swoją siłę grać na “wykończenie” przeciwnika, ale koniec końców jest taki, że jednak tnąc koszty osobowe, doprowadza się do zatrudniania ludzi bez doświadczenia, czyli jak to w większości przypadków przetarg wygrywa najtańszy a nie najlepszy a bezpieczeństwo nikogo nie obchodzi.

 6. majkel 28.06.2020 10:19

  Tam gdzie się pojawi Trzaskowski, tam pojawia się smród, kłopoty, zgliszcza i spustoszenie. Teraz pcha się na prezydenta Polski, Kidawa była lepsza, bo przynajmniej było trochę śmiechu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.