Warszawiacy uczcili Pileckiego

Opublikowano: 19.09.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 858

Odbył się X Warszawski Marsz Pileckiego organizowany przez Fundację Projekt Patriotyzm. Zbiórka zaplanowana była przed Pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu o godz. 17:15. O godzinie 17:30 marsz miał wyruszyć do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37. Na godzinę 18:45 zaplanowane były oficjalne uroczystości na terenie Muzeum.

Wydarzenie otrzymało Patronat Honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesora Piotra Glińskiego oraz Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Partnerami wydarzenia było: Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Media Visage, Fundacja Służba Niepodległej, Fundacja Młode Kresy, Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski, Stowarzyszenie Dla Polski. Marsz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O 17.30 przed pomnikiem Kopernika było, pomimo zaangażowania ogromnych środków publicznych, tylko kilku uczestników. Marsz się nie rozpoczynał. Również o 17.45 było więcej dziennikarzy, policjantów i wynajętej służby medycznej niż uczestników. Dopiero o 18.00, czyli po pół godziny pojawiło się kilkadziesiąt osób z jakieś rządowej konferencji i marsz się rozpoczął.

Można było odnieść wrażenie, że PiS nie ma rezerw kadrowych i nie ma komu przychodzić na PiS-owskie demonstracje. Niezbyt to dobrze wróży formacji rządzącej na przyszłość.

Autorstwo: Jan Bodakowski
Źródło: MediaNarodowe.com

9

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. net 21.09.2022 20:05

    A szkoda. Widać więcej u nas tęczowych lewatyw.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.