Warszawa Trzaskowskiego stawia duże jajo za ćwierć bańki

Opublikowano: 12.05.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1930

W piątek, o godzinie 12:00 na placu 5 Rogów w Warszawie, uroczyście odsłonięte zostanie dwumetrowe jajo. To instalacja, którą zaprojektowała artystka Joanna Rajkowska. Koszt „dzieła” – ćwierć miliona złotych. Tak wygląda komputerowa wizualizacja.

Błękitne w czarno-purpurowe plamki olbrzymie jajo wykonano z gipsu akrylowego. Nie jest to jednak statyczna rzeźba.

Z wnętrza wydobywać się prawdziwe odgłosy pisklaka nagrane przez artystkę specjalnie na potrzeby tej instalacji. Skorupa jaja zamieni się w membranę głośnikową. Przytulając się do niego, będzie można nie tylko usłyszeć dźwięki, ale również poczuć drgania. Jajo aktywuje się, kiedy ktoś do niego podejdzie.

Jajo nosi oficjalną nazwę: „Instalacja multimedialna »Pisklę. Drozd śpiewak«”. Konstrukcję wykonała firma Art Sewi za około 207 tysięcy złotych. System nagłośnienia dostarczyło Blackfish Studio z Bydgoszczy. Jego cena wnosi około 53,5 tysiąca złotych brutto.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. bboyprezes 12.05.2023 13:29

  Aż na każdym kroku się przypomina utwór O.S.T.R. – Świata kwietnik

 2. agama 12.05.2023 15:02

  W czasie rekordowej inflacji takie wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto…

 3. Collega 12.05.2023 17:34

  Za Stanisława Augusta Poniatowskiego krążył taki wierszyk:

  Sto tysięcy na pomnik?
  Ja bym dwakroć łożył
  Żeby Staś był skamieniał
  A Jan III ożył

 4. emigrant001 13.05.2023 00:12

  póki podatnik płaci, znaczy że jest dobrze:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.