Warszawa stolicą bezdomnych

Opublikowano: 07.11.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 556

Warszawa przygotowuje się na prawdziwy szturm bezdomnych. Stolica posiada 1500 miejsc noclegowych oraz dziewięć jadłodajni i niezbędną opiekę medyczną dla osób bez dachu nad głową – pisze tvp.info.

Warunkiem skorzystania z pomocy jest trzeźwość ale wielu bezdomnym trudno spełnić ten wymóg.

Stolica jest przygotowana na utworzenie dodatkowych miejsc noclegowych w czasie ostrych mrozów – podaje tvp.info

Z dniem 17 listopada br. ponownie będzie można wyrzucać ludzi niepłacących czynszu, bez konieczności zapewnienia im lokali tymczasowych.

W listopadzie 2010 r. TK uchylił przepis kodeksu postępowania cywilnego, który nakazywał komornikowi wstrzymanie eksmisji do czasu wskazania przez gminę lokalu socjalnego.

Opracowanie: Marek Nowicki
Zdjęcie: Eric Pouhier (CC-BY-2.5)
Na podstawie: TVP Info
Źródło: Niezależna.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 8pasanger 08.11.2011 00:42

    Gdyby ten artykuł napisał ktoś mający zielone pojęcie o ustawie o ochronie lokatorów i kpc to wiedziałby ,że jeśli chodzi o eksmisje to jest okres ochronny od 01.listopada do końca marca co roku.Chociaż kwestia eksmisji na bruk jest oburzająca to taki kiks w artykule nie budzi zaufania do fachowości autora.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.