Walmart wykrywa kradzieże w sklepach sztuczną inteligencją

Opublikowano: 28.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 350

Sieć amerykańskich supermarketów Walmart potwierdziła, że używa kamer i systemu wyposażonego w sztuczną inteligencję, do wykrywania przypadków kradzieży. Kamery automatycznie rozpoznają, kiedy towary są umieszczane w torbie na zakupy bez uprzedniego zeskanowania produktu przy kasie.

Jak dowiedział się Business Insider, Walmart wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do wykrywania złodziei w ponad 1000 swoich sklepach na terytorium Stanów Zjednoczonych. Sieć supermarketów przyznała, że dokonała tej inwestycji, “mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszych klientów i współpracowników”.

Program nazwany przez Walmart jako Missed Scan Detection, wykorzystuje technologię dostarczoną przez irlandzką firmę Everseen. Supermarket uspokaja klientów zaniepokojonych o swoją prywatność, że kamery śledzą jedynie produkty i nie monitorują ludzkich twarzy. Jeśli jakiś towar zostanie umieszczony w torbie na zakupy, zanim zostanie zeskanowany przy kasie, system automatycznie powiadomi jednego z pracowników sklepu o konieczności interwencji.

Walmart nie ukrywa dumy z nowej technologii, podkreślając, że odnotowana liczba incydentów, związanych z kradzieżą i znikaniem towarów z półek, znacznie zmalała od czasu wdrożenia sztucznej inteligencji. BBC próbowało dowiedzieć się, czy brytyjskie supermarkety wykorzystują podobne rozwiązania. Wszystkie zgodnie zaprzeczyły. Jedynie Tesco odmówiło udzielenia odpowiedzi, co może zastanawiać.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 29.06.2019 09:09

    Szkoda ze SI jest tak mało rozgarnięte , nabywa inteligentne uwstecznienia od swoich twórców! Co by było gdyby użyteczna SI dzieliła , i dostarczała to co potrzebne człowiekowi do życia ?
    Użyteczna SI , nie wyróżnia ludzi!

  2. Fenix 29.06.2019 10:19

    Hej Bóg powinien od razu zamiast człowieka , stworzyć SI wiadomo ? SI uczciwe ,zgodne i sprawiedliwe, człowiek nie dorówna ? A dalej .. SI sądzi człowieka , za kradzież produktu do zjedzenia ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.