Walmart wykrywa kradzieże w sklepach sztuczną inteligencją

Opublikowano: 28.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 14

Sieć amerykańskich supermarketów Walmart potwierdziła, że używa kamer i systemu wyposażonego w sztuczną inteligencję, do wykrywania przypadków kradzieży. Kamery automatycznie rozpoznają, kiedy towary są umieszczane w torbie na zakupy bez uprzedniego zeskanowania produktu przy kasie.

Jak dowiedział się Business Insider, Walmart wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do wykrywania złodziei w ponad 1000 swoich sklepach na terytorium Stanów Zjednoczonych. Sieć supermarketów przyznała, że dokonała tej inwestycji, “mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszych klientów i współpracowników”.

Program nazwany przez Walmart jako Missed Scan Detection, wykorzystuje technologię dostarczoną przez irlandzką firmę Everseen. Supermarket uspokaja klientów zaniepokojonych o swoją prywatność, że kamery śledzą jedynie produkty i nie monitorują ludzkich twarzy. Jeśli jakiś towar zostanie umieszczony w torbie na zakupy, zanim zostanie zeskanowany przy kasie, system automatycznie powiadomi jednego z pracowników sklepu o konieczności interwencji.

Walmart nie ukrywa dumy z nowej technologii, podkreślając, że odnotowana liczba incydentów, związanych z kradzieżą i znikaniem towarów z półek, znacznie zmalała od czasu wdrożenia sztucznej inteligencji. BBC próbowało dowiedzieć się, czy brytyjskie supermarkety wykorzystują podobne rozwiązania. Wszystkie zgodnie zaprzeczyły. Jedynie Tesco odmówiło udzielenia odpowiedzi, co może zastanawiać.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Szkoda ze SI jest tak mało rozgarnięte , nabywa inteligentne uwstecznienia od swoich twórców! Co by było gdyby użyteczna SI dzieliła , i dostarczała to co potrzebne człowiekowi do życia ?
Użyteczna SI , nie wyróżnia ludzi!

Fenix
Użytkownik
Fenix

Hej Bóg powinien od razu zamiast człowieka , stworzyć SI wiadomo ? SI uczciwe ,zgodne i sprawiedliwe, człowiek nie dorówna ? A dalej .. SI sądzi człowieka , za kradzież produktu do zjedzenia ?